Kreipimasis į SAM ministerį. Viešas.

Lietuvos Sveikatos Apsaugos Ministrui A. Verygai

Marijampolė

2017.10.27.

Kreipimasis, dėl padėties sveikatos apsaugos sistemoje.

Vertinant katastrofiškai blogėjančią situaciją gydymo įstaigose, mažus medicinos darbuotojų atlyginimus, medicinos darbuotojų trūkumą, nepaaiškinamas eiles, laukiant konsultacijų, didinant niekuo nepagrįstą biurokratizmą ir popierizmą gydymo įstaigose, išryškėjo visiška ministerijos ir Seimo valdininkų nekompetencija.

Siūloma:

1. Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšas, naudoti tik diagnostinių, gydomųjų, reabilitacinių paslaugų apmokėjimui, medicinos darbuotojams apmokėti už darbą. Kiekvienas draustas, privalo žinoti ir būti informuotas, bei duoti sutikimą kam naudojami mokėtojo pinigai.

2. Sustabdyti E-sveikatos, E-recepto procesą, kol nebus visos darbo vietos kompiuterizuotos, kol neparuošta viena ir vieninga programa, prieš tai suderinti su GYDYTOJAIS ir atsižvelgti į pastabas.

3. Ženkliai sumažinti nepagrįstą popierinių formų pildymą, įvedant vieningas, informatyvias medicinines formas visoms gydymo įstaigoms. Neturi būti kiekvienoj gydymo įstaigoje susikurti ir nepagrįsti reikalavimai.

4. Peržiūrėti įsakymą dėl Siuntimų, brangiems tyrimams.

5. Panaikinti skubios pagalbos teikimo reikalavimuos 4 kategoriją, Traumos, kaip visiškai nepagrįstą ir neapibrėžtą. Tai yra šeimos gydytojų kompetencija. Nediskutuojama „pavojingos gyvybei ir sveikatai būklės“. Teikti pagalbą gydytojų profesinė pareiga.

6. Siekiant pagerinti ir pagreitinti kokybišką ligonių ištyrimą, savalaikį gydymą Marijampolėje reikalingas Branduolinio magnetinio rezonanso tyrimas, apimantis viso regiono gyventojus. Radiologijos specialistai yra.

7. Užtikrinti valstybinį finansavimą, medicinos darbuotojų kvalifikacijos kėlimui, pagal veikiančius teisės aktus.

8. Skubos tvarka spręsti regiono gydymo įstaigų optimizavimo ir paslaugų teikimo klausimus.

9. Sunkiausius, sudėtingiausius ligonius privalo gydyti III-čio lygio,universitetinės ligoninės,visos kitos gydymo įstaigos pagal kompetenciją.

Gydytojas ortopedas traumatologas,Marijampolės sav. Tarybos narys,Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Akelaitis.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X