Kudirkos Naumiečio užkardos ruože bus įdiegta moderni stebėjimo sistema

Antradienį VSAT ir UAB „Euroelektronika“ pasirašė sutartį, pagal kurią sieną su Rusija Šakių rajone saugančios Kudirkos Naumiesčio užkardos ruože bus įdiegta moderni stebėjimo sistema.

Iki šių metų pabaigos VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos ruože atsižvelgiant į vietovės ypatumus viešąjį konkursą laimėjusi UAB „Euroelektronika“ įdiegs sienos stebėjimo sistemą.

Ją naudodami pasieniečiai bet kokiomis oro sąlygomis galės aptikti ir fiksuoti valstybės sieną su Rusija kertančius ir prie jos priartėjusius objektus, judančius žemės paviršiumi. Naudojant tokią modernią kompleksinę sistemą bus galima vizualiai stebėti objektus ir visą informaciją gauti į stacionarų valdymo centrą, kuris bus įrengtas Šakių rajono Kudirkos Naumiesčio miestelyje įsikūrusioje užkardoje.

Ši sistema bus įdiegta 24 km ruože Šakių rajone, už kurio apsaugą atsako Kudirkos Naumiesčio pasieniečiai. Sutarties suma su PVM – 2 237 154,48 Eur.  Tai – valstybės lėšos.

Taip pat pagal ją valdyti sistemą bus apmokyta 10 Kudirkos Naumiesčio  pasienio užkardos operatorių, o administruoti sistemą – 6 VSAT specialistai. Jie vėliau savo žinias galės perduoti kitiems kolegoms.

Praėjusią savaitę VSAT panašią sutartį pasirašė su UAB „Fima“, kuri modernią stebėjimo sistemą įdiegs beveik 25 km sienos su Rusija ruože Šakių rajone, kurį saugo Šilgalių užkarda.

Lietuvos pasieniečiai saugo ir kontroliuoja beveik 6 proc. Šengeno sutarties valstybių išorės sausumos sienos – 1070 km. Šiuo metu apie 56 proc. jos stebima tokiomis moderniomis sienos stebėjimo technologijomis.

Jomis dabar kontroliuojama 100 proc. jūros sienos (119,65 km), 82,21 proc. išorės sienos su Rusija (225,99 km) ir 37,56 proc.  išorės sienos su Baltarusija (254,98 km).

Nuo 2004 m. vaizdo stebėjimo sistemos buvo diegiamos ar atnaujinamos ES fondų (PHARE, Šengeno priemonės programa, Išorės sienų fondo 2007-2013 m. programa, Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės programa, Vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programa) ir bendrojo finansavimo bei valstybės biudžeto lėšomis.

Sienų stebėjimo sistemoms įdiegti 2004-2020 m. buvo panaudota apie 54 mln. eurų, atnaujinti ir modernizuoti – 8,8 mln. eurų.

Kaip rodo ilgametė VSAT veiklos praktika, tokios sistemos yra ypač efektyvus valstybės sienos kontrolės būdas. Tuose ruožuose, kur jos įdiegiamos, smarkiai sumažėja bandymų neteisėtai pereiti sieną, kontrabandos gabenimo ir nelegalios migracijos atvejų, kitų nusikaltimų ir pažeidimų.

 

VSAT informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE