Kultūros centro veiklos karantinas nesustabdė: kūrybiškumas ir pasiruošimas naujiems projektams virtualioje erdvėje

Marijampolės kultūros centro veiklą, kuri buvo nuolat matoma ir girdima, karantinas trumpam sustabdė, tačiau kūrybinis darbas ir atsinaujinimo procesas nenutrūko. Kūrybinių darbuotojų ir meno mėgėjų kolektyvų veikla persikėlė į virtualią erdvę: nuotoliniu būdu ruošiamos naujos programos, dalijamasi projektų ir renginių patirtimi, organizuojami virtualūs konkursai ir darbų pristatymai, dalyvaujama mokymuose.

„Džiaugiuosi, kad Kultūros centro darbuotojų susitelkimas, entuziazmas, kūrybiškumas ir atsidavimas savo darbui parodė profesionalumą ir gebėjimą šiuo kultūrai tikrai nelengvu laikotarpiu organizuoti įvairias virtualias veiklas bei užsiėmimus. Ieškoma originalių bei inovatyvių idėjų, kad meno kolektyvų veikla, nors ir virtuali, tačiau būtų matoma. Pagal galimybes tęsiami Kultūros centro infrastruktūros modernizavimo darbai. Vyksta nuotolinis darbas ir pasiruošimas būsimiems projektams, kurie, pasibaigus karantinui, vėl pakvies lankytis renginiuose ir džiugins geromis emocijomis“, – įžvalgomis apie Kultūros centro darbą karantino metu dalinosi mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Kultūros centro kūrybiniai darbuotojai, kurių pagrindinis darbas buvo kviesti ir burti žmones į renginius ir koncertus, šiuo metu veiklas išradingai perkėlė į virtualią erdvę ir dirba nuotoliniu būdu: repetuoja, organizuoja įvairiausias edukacijas ir parodas.

Meno kolektyvų vadovai veda ir filmuoja repeticijas ir edukacinius užsiėmimus, kuriuos viešina Kultūros centro ir savo kolektyvų geriau: feisbuko paskyrose. Kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro sukurtas velykinis sveikinimas – muzikinis klipas ,,Marijampolės maršas” ir vokalinio ansamblio „Savito“ parengtas ir įrašytas videoklipas „Suvalkijos berniokas“ naujam LRT projektui „Lietuvos himnas karantine“ sulaukė didelio susidomėjimo socialiniuos tinkluose. Karantinas paskatino ieškoti naujų būdų išlaikyti ir stiprinti ryšius su kolektyvų nariais, siunčiami muzikiniai įrašai pasiklausyti ir pasimokyti kūrinių, repeticijos „Zoom“ platformoje.

Pasitinkant Velykas tradiciniai užsiėmimai vyko virtualiai: buvo parengta etnospecialistės O. B. Surdokienės vaizdo edukacija „Šv. Velykų belaukiant“ ir Sasnavos skyriaus vaizdinės pamokėlės „Velykų margučio marginimas“ bei pristatytas velykinio medžio puošimas Baraginėje.

Kadangi šiuo metu nėra galimybės lankytis parodose, nuolat rengiamos virtualios parodos: V. Mačienės tapybos darbų paroda Gavaltuvos skyriuje, V. Kavaliausko tapybos darbų paroda „Monologas“ Igliškėlių skyriuje bei kitų autorių kūrybinių darbų parodos, kurios pristatomos internetinėje erdvėje.

Nors repeticijos ir renginiai nevyksta, kūrybiniams darbuotojams bei kolektyvų vadovams darbo netrūksta ir tvarkant organizacinius reikalus. Vyksta informacijos sisteminimas, renginių nuotraukų archyvavimas, scenografijų eskizavimas, vizualinės medžiagos rinkimas ir sisteminimas, idėjų būsimiems renginiams ir scenos dizaino bei kitų organizacinių klausimų aptarimas vaizdo skambučių pagalba.

Paskelbtas nuotraukų „Igliauka pavasario glėbyje“ ir tęsiamas gražiausių Sasnavos seniūnijos fotografijų konkursai. Kultūros darbuotojų iniciatyva, nuolat atnaujinama Šunskų, Želsvos, Liudvinavo bei kitų seniūnijų kultūros įvykių nuotraukų galerijos. Tokie konkursai ir nuotraukų pristatymai sulaukia didelio susidomėjimo ir sekėjų socialiniuose tinkluose.

Kultūros centro darbuotojai nepraranda nuolatinio ryšio, bendrauja socialiniuose tinkluose ir „messenger“ pokalbių grupėje, dalijasi informacija ir naujais kūrybiniais sumanymais. Kultūros centro www.marijamoleskc.lt svetainėje ir „Facebook“ paskyros rubrikoje „Susipažinkime“ pristatomi visi centro darbuotojai, trumpai supažindinama su jų veikla ir pomėgiais. Kultūros darbuotojai, aktyvūs ir atsakingi piliečiai, dalyvauja įvairiose akcijose, prisideda prie labdaringų veiklų.

Karantino laikotarpiu nesustojo ir Kultūros centro infrastruktūros modernizavimo investicinio projekto, finansuojamo ES ir savivaldybės biudžeto lėšomis, darbai. Pabaigtas mažosios salės atitvarų padengimas akustinėmis medžiagomis, šiuo metu vykdomi didžiosios scenos tvarkymo bei salės įgarsinimo akustinės sistemos įrengimo ir garso bei šviesos techninis inventoriaus tvarkymo darbai. Jau iki karantino buvo įrengtas keltuvas neįgaliesiems ir atnaujinta garso įrašų studijos įranga, Atlikti darbai užtikrins didesnę kultūros paslaugų įvairovę ir dar geresnę kokybę, padidės paslaugų prieinamumas negalia turintiems žmonėms, moderni, atitinkanti šiuolaikinius poreikius techninė įranga ir moderni garso sistema, sudarys didesnes galimybes profesionaliai organizuoti renginius, kurie jau suplanuoti ir kuriems kultūros centro kolektyvas aktyviai rengiasi ir karantino metu, dirbdamas nuotoliniu būdu.

Paskelbtas karantinas įsibėgėjančią 2020 metų Kultūros centro, kaip ir kitų savivaldybės kultūros įstaigų, veiklą kiek sustabdė, bet idėjų, planų, naujų formų paieškų netrūksta, kultūros darbuotojai tiki, kad nepritrūks laiko įgyvendinti planus ir pradžiuginti gražiais renginiais. Tikimasi, kad nuo gegužės 11-osios bus pradėta leisti organizuoti ribojamus susibūrimus ir kultūros centrai nors dalinai galės pradėti vykdyti savo veiklą.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE