Kūrėjui svarbu likti savimi. Elmos Šturmaitės tapybos darbų paroda „100 atspalvių Lietuvai“

Zanavykų muziejuje, nuo liepos 5 d.,veikia dailininkės Elmos Šturmaitės darbų paroda “100 atspalvių Lietuvai”.

Dailininkė gimė Juodpetrių kaime (Tauragės r.). 1973 m. baigė Šiaulių pedagoginį institutą, dailės skyrių. Nuo 1973 m. gyvena ir kuria Druskininkuose. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Kuria akvarelės, tekstilės, tapybos srityje. Surengė 44 autorines parodas. Daugybę kartų dalyvavo bendrose respublikinėse ir tarptautinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje. Aktyviai dalyvauja įvairiuose kūrybiniuose pleneruose, tarptautinėse akvarelės bienalėse. Apdovanota Švietimo ministerijos laureato diplomu, Kauno m. kūrybinių klubų diplomais už kūrybinius rezultatus, patekdama į geriausių dailininkų dešimtuką.

Elma, kaip aktyvi pedagogė, 1976 m. savo iniciatyva pradėjo steigti Dailės mokyklą Druskininkuose, įjungdama aktyviai veiklai kitus miesto dailininkus ir 40 metų dirbo – mokė meno paslapčių. Būdama aukščiausios kategorijos mokytoja-ekspertė, surengė ir dalyvavo daugelyje įvairių kūrybinių stovyklų visoje šalyje (Juknaičiuose – nukentėjusiems nuo Černobylio Baltarusijos vaikams 2005 m.), paauglių ir jaunimo stovykla Babrungo seniūnijoje 2002 m., tarptautinėje stovykloje. ,,Mokytojas ir mokinys“ Suvalkų mieste, Šeimų bendruomenės stovykloje ,,Tėviškė“ Plungės r. Dalyvavo dar daugelyje kitų renginių – parodų, konkursų Lietuvoje ir užsienyje.

Autorės kūrinių įsigijo įvairūs muziejai ir kolekcionieriai Lietuvoje ir užsienyje.

Kaip pati E. Šturmaitė sako, dailininkui svarbiausia – likti savimi, atsiliepti į kūrybinį šauksmą. Kurdamas negalvoji apie sėkmę. Yra idėja, yra noras ją realizuoti. Tai būsena, kurią sudėtinga apsakyti. Kūrimo procesas vyksta tyloje ir gilioje savasties būsenoje, kur darbas brandinamas ilgesnį ar trumpesnį laiką. Patį autorių rezultatai gali tenkinti arba ne, bet geriausias vertintojas yra laikas, kuris sudėlioja viską į savo vietas kartais net netilpdamas į esamą laikmetį. Kūrėjui, darbų autoriui svarbią vietą užima žiūrovai, kuriems lyg ataskaita apie dailininko buvimą ir veiklą pateikiama parodine išraiška. Tai skirtas bendravimui laikas, atsakymams į įvairius klausimus kodėl. Žiūrovas gali rinktis ir pasikliauti savo išmone, savo intelektu, savo pojūčiais atrasti atsakymus arba pasikliauti kitų nuomone bei autoriaus sumanytų idėjų įgyvendinimu.

Paroda muziejuje veiks du mėnesius.

Zanavykų muziejaus informacija 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas