Kviečia paroda ,,Alisa dainuoja bliuzą: Audronės Petrašiūnaitės tapyba”

Audronės Petrašiūnaitės, vienos garsiausių šiuolaikinių tapytojų, paroda / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje (Meilės Lukšienės švietimo centras, P. Butlerienės g. 3,) veikia dailininkės Audronės Petrašiūnaitės, vienos garsiausių šiuolaikinių tapytojų, paroda „Alisa dainuoja bliuzą: Audronės Petrašiūnaitės tapyba“.

Parodoje, skirtoje Sūduvos metams, iš parodų ciklo „Mūsų krašto žmonės“ pristatomi naujausi Audronės Petrašiūnaitės tapybos kūriniai, sukurti 2021–2022 metais. Juos jungia lyriška ir meditatyvi nuotaika, šįkart nulemta senos geros knygos, Luiso Kerolio Alisa stebuklų šalyje“, apmąstymų.

Tai laisvos tapybinės improvizacijos ir unikalūs tapybiniai vaizdiniai, atsiradę iš ramaus menininkės nusiteikimo tapyti tai, kas pažįstama ir miela.

Menotyrininkė, prof. dr. Rasa Žukienė, pristatydama menininkę, akcentavo, kad dailininkė Audronė Petrašiūnaitė yra viena įdomiausių šiandienos lietuvių tapytojų, kurios darbai individualūs, originaliai interpretuojami, sulaukia nuolatinio kritikų ir kolekcininkų dėmesio, yra pristatomi Lietuvos meną reprezentuojančiuose kataloguose, nuo 1983 metų eksponuojami parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Audronė Petrašiūnaitė tapo, kuria grafikos darbus, siuvinėja didelių formatų kilimus, kartais rašo eiles.

Audronės Petrašiūnaitės kūriniai saugomi Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje, M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, MO muziejuje ir daugelyje privačių kolekcijų Lietuvoje ir užsienyje.

Paroda veiks iki liepos 16 d.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE