Kviečiame į festivalio „Karvelėli mėlynasai“ atidarymą

Liepos 4 d. festivalio „Karvelėli mėlynasai“ atidarymo koncerte Paežerių dvare išvysime festivalio globėją Edgarą Montvidą. Kartu su juo šią dieną koncertuos šakietė LMTA magistrantė Vismantė Vasaitytė bei styginių kvartetas „Archi Quartett“. Šiuo koncertu prasidės festivalis atlikėjų, kurių vardus verta įsiminti, nes po keleto metų jie gal skambės tik didžiausiose pasaulio scenose, kaip ir jų globėjo.

 

Edgaras Montvidas

Vilkaviškio rajone, Kybartuose, gimęs vienas garsiausių Lietuvos operos solistų Edgaras Montvidas yra dainavęs Anglijos nacionalėje operoje; Karališkoje operoje, Covent Garden; Cincinnati Opera; Santa Fe Opera; Olandijos nacionalinėje operoje, Provanco Ekso festivalyje, Ženevos, Frankfurto, Lyono, Paryžiaus Opera Comique, Briuselio La Monnaie ir kt. teatruose.

Edgaras Montvidas nėra retas svečias ir gimtojoje Lietuvoje, čia jis nuolat bendradarbiauja su LNOBT, VCO, koncertuoja su pagrindiniais šalies orkestrais, yra surengęs savo rečitalius keliuose festivaliuose.

Edgaras Montvidas
Edgaras Montvidas

Už nuopelnus Lietuvai solistas yra apdovanotas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai” medaliu, Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk”, Kauno miesto savivaldybės apdovanojimu-Kauno burmistro Vileišio medaliu, o 2009 jam įteiktas Auksinis scenos kryžius už Verterio vaidmenį operoje Verteris, VCO.

Vismantė Vasaitytė

Vismantė mokėsi Šakių „Varpo“ mokykloje, baigė Šakių Meno mokyklą dainavimo, smuiko ir fortepijono specialybes. Mokėsi Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje.

Vismantė Vasaitytė
Vismantė Vasaitytė

Daugkartinė respublikinio konkurso „Dainų dainelė“, „Vunderkindai.lt” laureatė, tarptautinio S. Moniuškos konkurso laureatė. Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkurso prizininkė.  Aktyviai koncertuoja įvairaus pobūdžio renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir Prahoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Slovakijoje. Dalyvavo projekte Nomedos Kazlaus vokalo ir aktorinio meistriškumo vasaros akademija. Aktyviai gilina žinias dalyvaudama užsienio pedagogų masterklass‘ėse. „Muzikos žvaigždžių ir žvaigždučių” koncerto-susitikimo dalyvė. XXII Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui koncerto dalyvė, koncerto „Muzika iš jaunų širdžių” dalyvė.

Mergina yra parengusi šiuos vaidmenis: W. A. Mozart „Užburtoji fleita” – Pamina ir  Dž. Bize „Carmen” – Mersedes.

Šiuo metu dirba LMTA meno studijoje vokalo mokytoja ir LR Seimo narės patarėja. Save realizuoja prisidėdama prie akademinės bendruomenės, yra LMTA SA Tarybos bei LMTA Senato narė. Mokslus tęsia Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, besimokydama atlikimo meno- dainavimo specialybę.

Styginių kvartetas „Archi quartett“  

Kavartetą sudaro: Vitalija Makrickienė (smuikas), Ginta Kriščiūnaitė (smuikas), Mantas Makrickas (altas) ir Mykolas Rutkauskas (violončelė).

Styginių kvartetas „Archi Quartett
Styginių kvartetas „Archi Quartett

Styginių kvartetas „Archi Quartett“ – ansamblis, šalia klasikos atliekantis pop, rock, latino, filmų muziką ir visą tai grojantis su tokiu energijos užtaisu, kurio tegalima pavydėti. Kvarteto nariai – tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai, LMTA absolventai, šiuo metu grojantys Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatro simfoniniame orkestre. Visi keturi atlikėjai aktyviai dalyvauja Lietuvos muzikiniame gyvenime, kaip įvairių ansamblių, projektų nariai ar solistai.

Šiuo metu ansamblio repertuare yra virš 200 kūrinių – nuo baroko genijų J. S. Bacho ar A. Vivaldžio iki šiuolaikinių džiazo ar roko muzikos kompozicijų. Kvartetas beveik kasmet dalyvauja „Kultūros nakties“ renginiuose, ne kartą grojo Šiaurės Lietuvos muzikos festivalyje „Biržai“, taip pat M. Mažvydo festivalyje Tauragėje, Rokiškio klasikinės muzikos festivalyje, Mažeikių meno festivalyje,  Kintų muzikos festivalyje, festivaliuose „Kalėdinis Vilnius“ bei „Muzikinės Kalėdos“ Vilniuje.

Šie atlikėjai žiūrovams dovanos romantikos kupiną šeštadienio vakarą. Kviečiame dalyvauti! Koncertas vyks Paežerių dvare

Bilieto kaina 10 ir 5 Eur.

 

Organizatorių informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE