L. Kukuraitis vaikų dienos centrams žada tiesioginį finansavimą

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad nuo kitų metų dienos centrai gaus tiesioginį finansavimą iš ministerijos.

„Norime finansuoti tiesioginio finansavimo būdu ne per viešuosius pirkimus, ne per projektinį konkursą, bet vaikų dienos centrai ilgainiui turėtų akredituotis. Tai reiškia, užtikrinti tam tikrą bazinį standartą, kad jie turi tam tikrą kokybę. (…) Ir tada mes duotume savivaldybėms lėšų, jie turėtų pridėti kitą dalį“, – Žinių radijui antradienį sakė L. Kukuraitis.

Pasak jo, su savivaldybėmis būtų deramasi, kokią dalį lėšų jos skirtų iš savo biudžeto.

„Dienos centrai nebeturėtų finansavimo problemų“, – sakė ministras.

Pasak jo, reikiami poįstatyminiai teisės aktai turėtų būti spėti parengti iki šių metų liepos.

Ministro teigimu, šiuo metu skiriant dienos centrams lėšas per projektus ar viešuosius pirkimus gali užtrukti procedūros, be to, tai neužtikrina tęstinumo, nes konkurso nelaimėjęs dienos centras gali netekti finansavimo.

„2020 metais vaikų dienos centrai jau turėtų gauti visai kitokio tipo finansavimą tęstinį ir didesnį“, – kalbėjo L. Kukuraitis.

Vyriausybė kovą pritarė siūlymui vaikų dienos centrams skirti papildomus 914 tūkst. eurų.

Su šiomis lėšomis 345 vaikų dienos centrams per 2019 metus iš viso bus skirta 5,2 mln. eurų.

Lietuvoje iš viso veikia apie 450 vaikų dienos centrų, daugiausia jų yra Vilniuje.

Vaikų dienos centrus gali steigti savivaldybės, nevyriausybinės organizacijos, religinės bendruomenės ar bendrijos, vietos gyventojų bendruomenės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas