Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmečio atgarsiai – ir nedideliame miestelyje

Šiemetinė Sausio 13 – jubiliejinė: praėjo trisdešimt metų, kai taikus masinis lietuvių tautos pasipriešinimas įveikė Sovietų Sąjungos tankus ir desantininkų dalinius. Nors kova prieš nužmogėjimą ir okupaciją apšlakstyta Laisvės Gynėjų krauju, ji pakeitė šalies istoriją.

Neužmirštuolės simboliu pažymėta diena šiemet buvo minima nesibūriuojant, laikantis karantino reikalavimų. Taip ją pažymėjo ir Šakių rajono Griškabūdžio miestelio gyventojai.

griškabūdis sausio 13
Jaunieji šauliai uždega atminimo žvakę prie paminklo partizanams

Dar sekmadienį keletas Suvalkijos šaulių 4 – osios rinktinės Kudirkos Naumiesčio 410 kuopos jaunųjų šaulių keliavo pėsčiomis, uždegdami atminimo žvakes prie paminklų kovotojams už laisvę. Jie pagerbė partizanus, uždegdami žvakes prie paminklo Tauro apygardos Žalgirio rinktinės Vyčio kuopos kariams bei prie memorialo žvėriškai nukankintiems politiniams kaliniams ir partizanams Griškabūdyje. Tylos minute jaunimas pagerbė ir Sausio 13 žuvusį kraštietį Apolinarą Juozą Povilaitį. Laisvės gynėjo atminimas įamžintas paminkline lenta ant jo buvusios mokyklos, dabar – rekonstruoto socialinių paslaugų centro  – sienos.

O Griškabūdžio gimnazijoje anglų kalbos pamoka visoms klasėms prasidėjo spengiančioje tyloje ir degančių žvakučių šviesoje. Tai buvo pilietiškumo pamoka angliškai, klausantis mokytojos Audronės Zymonienės prisiminimų, stebint dokumentinių filmų ištraukas. Dėkingumo akcijoje dalyvavo I gimnazijos klasės moksleiviai ir jų auklėtoja Auksė Makūnienė,  uždegdami žvakutes languose. Šiemet jos spindėjo ne tik įstaigų, bet ir daugelio miestelio gyventojų languose. 1 – 4 klasių moksleiviai savo darbus eksponavo virtualioje piešinių parodoje ,,Apgintai laisvei – 30.“  Šeši gimnazijos moksleiviai dalyvavo Seimo narės Irenos Haase organizuotame konkurse ,, Laisvės karta sako jiems AČIŪ.“

Nors ir išskirtiniais pandemijos metais, minint Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmetį, vėl prisiminta chronologiškai sudėliota istorija, kuri tarsi jungia dvi kartas – viską mačiusią savo akimis ir tik girdėjusią apie įvykius.

griškabūdis sausio 13
Pagerbiamas A. J. Povilaičio atminimas

Vitalija Ližaitienė, Griškabūdis

Autorės bei jaunųjų šaulių nuotraukos

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE