Lietuviškos eilės suskambo repo ritmu

Kovo 9 dieną Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Multicentre vyko renginys  „Laisvos eilės“. Šis renginys buvo skirtas Lietuvių kalbos dienoms, kurios minimos nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d.

Šių dienų metu Lietuvoje ir užsienio lietuvių bendruomenėse organizuojami renginiai, kurių tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos Pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje. Be to, Lietuvos Respublikos Seimas, pabrėždamas moksleivių lietuvių kalbos žinių prastėjimą, vertindamas lietuvių kalbos unikalumą ir originalumą ir siekdamas atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos, kaip kultūros paveldo, svarbą visuomenei, 2017 paskelbė lietuvių kalbos kultūros metais.

Prisidedant prie lietuvių kalbos puoselėjimo Bibliotekos Multicentre esančioje garso įrašų studijoje buvo įrašinėjamas „tautinis repas“. Vaikai ir jaunimas rinkosi lietuvių autorių eilėraščius, jiems tinkamą muziką ir įrašinėjo balsą. „Tautinis repas“ ir jo idėja buvo pristatyta renginio „Laisvos eilės“ metu. Susirinkusiems muzikinį pasirodymą dovanojo atlikėjai Giedrius Leonavičius ir Vytautas Gaponovas.

Po profesionalaus repo pasirodymo buvo surengtos „tautinio repo“ kovos. Burtai lėmė besikaunančių porų eiliškumą, o poroje nugalėjusi daina pateko į finalą. Prieš finalines kovas, renginio dalyviams buvo pasiūlyta repuoti ekspromtu. Finale susikovė 6 kūriniai. Komisijos ir žiūrovų balsai lėmė, jog trečią vietą laimėjo Ernestas su kūriniu „Milžinų kapai“, antrą vietą – Aida repavusi „Gimnazistų valsą“, o pirmą – Tomas repavęs pagal savo paties sukurtas eiles.

Renginyje pavyko sujungti modernų muzikos stilių ir tautiškas eiles. Ši sintezė skatina tautiškumą, pilietiškumą ir meilę gimtąjai kalbai. Taip pat skatina kūrybiškumą naudojant inovatyvias technologijas.

Dalyviams prizus dovanojo knygynų tinklas „VAGA“, pramogų centras „Lūna“, kavos baras „Coffee Hill“,  VšĮ „Marijampolės telekinas“, picerija „Čili pica“.

Vilius Krivickas, Vaikų edukacijos ir laisvalaikio centras

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.