Lietuvoje trūksta per 200 švietimo įstaigų vadovų: kaip problemą sprendžia Marijampolės savivaldybė?

Mokytojų ir darželių vadovų trūkumas – nacionalinio masto problema, su kuria susiduria beveik dešimtadalis Lietuvos bendrojo lavinimo švietimo įstaigų. Kelerių metų bėgyje situacija gali tik blogėti, nes patyrę pedagogai jau išeina į pensiją, o jaunų ugdytojų mokyklose – per mažai. Šiuo metu Marijampolėje nuolatinių vadovų neturi trys mokyklos ir dvi ikimokyklinio ugdymo įstaigos.

Atsiranda būtinybė imtis iniciatyvos prisidėti prie mokytojų kvalifikacijos kėlimo, kad šie galėtų dalintis savo žiniomis bei užimti vadovaujančias pozicijas švietimo įstaigose. Prie ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto iniciatyvos „Švietimo lyderystė” ką tik prisidėjo Marijampolė, ir tapo ketvirtąja magistro studijas mokytojams finansuojančia savivaldybe Lietuvoje.

„Vadovo pozicija yra itin atsakinga, reikalaujanti aukštų kompetencijų, kandidatai turi atitikti jiems keliamus reikalavimus. Finansuodami studijas universitete ir sudarydami sąlygas ugdymo įstaigų atstovams kelti savo kvalifikaciją, sprendžiame įsisenėjusią visos Lietuvos problemą – patys auginamės lyderius. Mes užtikriname jų įgūdžių tobulinimą, naujų įrankių atradimą ir žinių apie juos perdavimą mokiniams. Tuo pačiu mokytojams ir auklėtojams suteikiame pasitikėjimą savimi, nes po studijų universitete jie bus labiau užtikrinti savo gebėjimais, patobulėję, galės tvirtai pasakyti, kad žino, kaip identifikuoti problemas ir jas spręsti. Džiugu, kad verslas taip pat aktyviai domisi norėdamas paremti būsimųjų vadovų studijas. Apie būsimą atranką ir visą detalią informaciją pateiksime vėliau“, – sako Marijampolės savivaldybės meras meras Povilas Isoda.

„Švietimo lyderystės“ programa skirta norintiems įgyti bei tobulinti ugdymo srityje aktualias bei reikalingas vadybos kompetencijas. Programa siekiama padėti spręsti Lietuvoje egzistuojančią švietimo įstaigų vadovų trūkumo problemą, tad prie jos kviečiami jungtis tie, kuriems rūpi pokyčiai švietimo srityje – savivaldybės, verslo įmonės, privačios mokyklos.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE