Lietuvos – Lenkijos pasienyje muitininkai sulaikė 72 kg hašišo kontrabandą

Pirmas didelis narkotikų kontrabandos sulaikymas šiemet: vasario 1–ąją muitinės pareigūnai ties buvusiu Kalvarijos pasienio kontrolės punktu sustabdę Rusijos piliečio vairuojamą automobilį, mašinoje aptiko beveik 72 kg hašišo.

Muitininkai už kolegišką pagalbą dėkoja Kybartų ugniagesiams – gelbėtojams, su specialia įranga padėjusiems atverti mašinoje įrengtą slėptuvę.

Rusijos piliečio M. R. vairuojamą automobilį „Volkswagen“, Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulis sustabdė Lietuvos – Lenkijos pasienyje, ties buvusiu Kalvarijos pasienio kontrolės punktu. Vyriškis sakėsi grįžtąs iš verslo kelionės į Vakarų Europą, bet pareigūnams sukėlė įtarimų tokiai ilgai kelionei neįprastai švari mašina ir keistai ankšta automobilio bagažinė.

Tad nuspręsta automobilį Kybartuose patikrinti rentgeno kontrolės sistema. Ten ir nustatyta, jog „Volkswagen“ dugne įrengtos slėptuvės, kurias atverti muitinės pareigūnams padėjo vietos ugniagesiai.

Pastarieji muitininkams pagelbsti jau ne pirmą kartą: padėjo ir pernai, 2018 m. vasario 12 d., kai reikėjo demontuoti iš Ispanijos gabentuose plūguose įrengtas slėptuves su hašišo kontrabanda.

Šįkart muitininkai iš „Volkswagen“ dugno ištraukė 71 paketą su kanapių derva – hašišu. Iš viso sulaikyta beveik 72 kg hašišo, tokio kiekio vertė juodojoje rinkoje siekia 720 tūkst. eurų.

MKT Kauno skyriuje dėl narkotikų kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Mašinos vairuotojas buvo sulaikytas, vėliau, sekmadienį (vasario 3 d.), Kauno apylinkės teismo sprendimu, jis buvo suimtas trims mėnesiams.

 

Lietuvos Respublikos muitinės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas