Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena Šakių rajone nuvilnijo įvairiausiais formatais – nuo minėjimų ir koncertų iki žygių, susibūrimų ar net motorizuotų sveikinimų.
Šventinė diena tapo proga ne tik prisiminti istorinę valstybės datą, bet ir įvertinti žmones, kurie savo iniciatyvomis, savanoryste ir kasdieniu darbu prisideda prie aktyvaus bendruomenių gyvenimo.
Šakiuose šventinė diena paminėta Šakių kultūros centre, kur vyko koncertas „Mes – Jums“. Renginyje pasirodė kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai, skambėjo dainos, žiūrovus džiugino šokio pasirodymai.
Tą pačią dieną mieste vyko ir automobilių slalomo varžybos „Kovo 11-ajai paminėti“, subūrusios automobilių sporto entuziastus ir žiūrovus. Varžybose buvo įsteigta ir rajono mero Raimondo Januševičiaus taurė, kurią iškovojo Andrius Grigaitis iš Kauno, vairavęs „Renault Clio“.
Kriūkuose šventinio renginio metu įteiktos tradicinės „Auksinio kankorėžio“ nominacijos:
- Vidai Masteikienei – už ištikimybę ir įsipareigojimą gimtajam Kriūkų kraštui.
- Zitai Jurgutienei – už žmogiškumą, kantrybę ir rūpestį, kuris gydo.
- Kriūkuose taip pat įteikta rajono mero Raimondo Januševičiaus padėka Vaidai Bastienei – už asmeninę iniciatyvą telkiant futbolo entuziastus, aktyvų prisidėjimą prie Kriūkų bendruomenės centro organizuojamų futbolo turnyrų, jaunųjų futbolininkų motyvacijos stiprinimą bei įsitraukimą į vietos renginius.
Gerdžiūnuose šventinėje programoje įteikti „Auksinių varpų“ apdovanojimai:
- Astai Gustienei – nominacija „Tylus gerumas“.
- Mindaugui Balsiui – nominacija už savanorystę.
- Čia taip pat įteikta rajono mero Raimondo Januševičiaus padėka Jūratei Bataitienei – už aktyvų dalyvavimą projektinėje veikloje, reikšmingą indėlį stiprinant neįgaliųjų įtrauktį, nuoširdų atsidavimą žmonėms, idėjų sklaidą ir nuolatinę viešųjų erdvių priežiūrą.
Barzduose Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena pažymėta bendruomenišku renginiu, kuriame įteikti „Varpo“ apdovanojimai žmonėms, savo darbais ir iniciatyvomis prisidedantiems prie vietos bendruomenės stiprinimo. Šventės metu pagerbti:
- Indrė ir Audrius Kavaliauskai – už laiką ir darbą bendruomenės renginiams, paramą bendruomenės veikloms ir pavyzdį jaunimui.
- Rimantas Petrauskas – už ilgametį aktyvų dalyvavimą bendruomenės gyvenime ir kultūrinio gyvenimo puoselėjimą.
- Kazimieras Čiauška – už geranorišką ir neatlygintiną pagalbą Barzdų seniūnijos gyventojams bei aktyvų įsitraukimą į bendruomenės gyvenimą.
Šventinę nuotaiką renginyje kūrė Lekėčių mišrus choras „Lieka“ (vadovė Milda Vosylė).
Kudirkos Naumiestyje tradiciškai pagerbtas Lietuvos himno autoriaus atminimas – prie Vinco Kudirkos kapo padėta Lietuvos Respublikos Prezidento puokštė. Šiais metais ją padėjo Šakių rajono savivaldybės vicemeras Egidijus Peleckis.
Valstybė gyva žmonių susibūrimuose, iniciatyvose ir paprastuose bendruose darbuose. Tad taip ji ir paminėta – su muzika, žygiais, susitikimais ir sporto renginiais, nepamirštant padėkoti tiems, kurie savo kasdienėmis pastangomis prisideda prie aktyvesnio ir gražesnio savo krašto kūrimo.

