Lietuvos Prezidento K. Griniaus memorialinį muziejų užsimota prijungti prie Marijampolės kraštotyros muziejaus

Marijampolės savivaldybės taryba spalio 28 d. pritarė sprendimui reorganizuoti Lietuvos Prezidento Kazio Griniaus memorialinį muziejų, prijungiant jį prie Marijampolės kraštotyros muziejaus.
Lietuvos Prezidento K. Griniaus memorialinį muziejų prijungus prie Marijampolės kraštotyros muziejaus bus įkurta nauja biudžetinė įstaiga – Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus.
Reorganizavimo tikslas – pertvarkant muziejų paslaugų įstaigų tinklą, optimizuoti biudžetinių įstaigų veiklą, mažinti jų valdymo išlaidas, racionaliau naudoti materialinius ir finansinius išteklius pavestiems uždaviniams vykdyti, gerinti atliekamų funkcijų kokybę, padidinti istorijos ir etninės kultūros bei kultūros paveldo paslaugų pasiūlą ir patrauklumą, prieinamumą savivaldybės gyventojams.
Šiam sprendimui nepritaria opozicinė TS-LKD frakcija. Opozicijos atstovai įsitikinę, kad dviejų muziejų sujungimas bus ne naudingas, o pražūtingas, ypač pakenksiantis unikaliam prezidento K. Griniaus muziejui. Frakcijos seniūnas Kostas Jankauskas laišku kreipėsi į LR Prezidentą Gitaną Nausėdą, kad būtų atkreiptas dėmesys į šią reorganizaciją, įvertintas jos efektyvumas bei pasekmės. Laiške pabrėžiama, kad tokių objektų likimas negali būti patikėtas vien savivaldos vadovų kompetencijai ir nulemtas jų sprendimų, tuo turėtų rūpintis atitinkamos valstybės institucijos, nelikti nuošalyje ir šalies vadovas, kurio vienas iš prioritetų – Lietuvos istorijos ir kultūros puoselėjimas.
“Sūduvos gido” informacija
Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE