• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
Antradienis, 23 birželio
Sūduvos Gidas
Justicija
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Likus kelioms dienoms iki „Karališkos erdvės“ koncerto – netikėta žinia: kas nutiks dainai „Iš lėto leidžiasi saulė“?

2026-03-19
Kultūra, Lietuvos naujienos
Laikas: 3 min skaitymo
A A
„Karališka erdvė“ koncertas

„Karališka erdvė“ koncertas / organizatorių nuotr.

Artėjant jau šį šeštadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančiam legendinės grupės „Karališka erdvė“ koncertui, jos nariai skelbia netikėtą žinią apie vieną svarbiausių savo repertuaro kūrinių. Pasirodo, kad šįkart su 90-ųjų hitu „Karalių paslaptys“ (Iš lėto leidžiasi saulė) koncertas bus neužbaigtas, tačiau pradėtas – tik jį atliks ne grupė, o Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“.

Anot grupės vokalistės Neringos Levulienės, sprendimas pradėti savo koncertą ne patiems – simboliškai įprasmina jų muzikos kūrinių istoriją, trunkančią jau daugiau nei tris dešimtmečius.

„Išpopuliarėjome 90-aisiais, o paskui daugiau nei dvidešimt metų nebuvome scenoje, pasitraukėme iš viešo gyvenimo. Tačiau mūsų kūriniai toliau gyvavo: skambėjo radijo stotyse, atrado naujus, jau kitos kartos klausytojus, vėl patekdavo į grojaraščių topus. Tokios istorijos retos, mūsiškėms dainoms pavyko, nes jas perkurdavo kiti kūrėjai. Taigi tai – duoklė jiems, kiekvienam savu žvilgsniu pažvelgusiam į mūsų jaunystėje kurtas dainas ir suteikusiems joms naują skambesį“, – sako N. Levulienė.

Lietuvos reivo himnu vadinamas kūrinys „Karalių paslaptys“ buvo perdainuotas daugelio Lietuvos muzikos žvaigždžių – nuo Jessicos Shy, Monikos Liu, Natalijos Bunkės iki DJ Jovanio ir Remio Retro.

Folkloro ansamblio „Ratilio“ dainos versiją „Povaliai leidžiasi saulė“ klausytojai jau taip turėjo galimybę išgirsti – ji laimėjo publikos simpatijas muzikiniame projekte „DJ Kaziukas“.

Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“
Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“ / organizatorių nuotr.

„Karališkos erdvės“ kūrinių autorius Linas Domeikis sako, kad iki šiol atsimena, kaip kūrė šią dainą ir ilgai ieškojo tobuliausio jos skambesio.

„Kiekvieną dainą visuomet kurdavau galvodamas apie balsą, kuris ją atliks. „Karalių paslaptis“ rašiau Neringai, tačiau, kai susitikome įrašų studijoje, supratau, kad pirminė versija jai visiškai netinka. Tą vakarą ilgai kankinomės, kol ji suskambo taip, kaip reikia – namo išėjome paryčiais. Panašu, kad buvo verta“, – juokiasi L. Domeikis.

Ansamblio „Ratilio“ vadovas Vilius Marma sako, kad jų kolektyvo nariams šis koncertas yra ypatingas – jie pirmą kartą lips į arenos dydžio sceną.

Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio
Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio / organizatorių nuotr.

„Intensyviai ruošiamės – esame pripratę prie didelių šventinių renginių, tačiau tokio dydžio scenoje koncertuoti dar neteko. Galime pažadėti, kad ji tikrai nebus tuščia – į ją lips beveik 40 kolektyvo narių, o klausytojai išvys ir išgirs daugybę skirtingų liaudies muzikos instrumentų. Bus įspūdinga“, – žada V. Marma.

Paklausti, ar daina „Karalių paslaptys“ skambės tik vieną kartą koncerto pradžioje, grupės nariai patikino, kad ji bus atlikta dukart.

„Koncerto metu skambės tiek folklorinė, tiek originali, atliekama mūsų pačių, dainos versijos. Jau labai laukiame koncerto, susitikimo su savo kūrinių gerbėjais ir kelionės atgal į jaunystės laikus“, – sako grupė.

Skaičiuojama, kad surengti įspūdingą šou grupei „Karališka erdvė“ iš viso padės daugiau nei šimtas menininkų: ne tik ansamblio kolektyvas, bet ir šokėjai bei riedutininkai. Koncertui sukurta ir įspūdinga scenografija bei vizualizacijos, o programoje skambės visi geriausi ir naujai aranžuoti grupės kūriniai.

„Karališka erdvė“ grupės nariai
„Karališka erdvė“ grupės nariai / organizatorių nuotr.

Grupės nariai užsimena, kad koncerto metu su savo gerbėjais pasidalins dar viena netikėta naujiena.

„Turėsime žinių, skirtų mūsų gerbėjams, tačiau kol kas ja dalintis dar negalime – palikime koncertui“, – intriguoja grupės nariai.

„Karališkos erdvės“ koncertas Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyks jau šį šeštadienį, kovo 21 d. Bilietus platina https://medusa.lt/.

Apie grupę:

„Karališka erdvė“ susikūrė praėjusio amžiaus paskutinio dešimtmečio viduryje, kai jos nariai dar mokėsi mokykloje. 1995 m. jie išleido debiutinį albumą „Serbentėlė“, o vėliau dar keturis: „Šoki su manim“, „Du tūkstančiai ir viena naktis“, „Debesėliai“ ir „Aistra“.

Grupė nuolat eksperimentavo su muzikos stiliais, peržengdama tradicines to meto popmuzikos žanro ribas. Po 7 metų muzikinės veiklos, intensyvių koncertų Lietuvoje ir užsienyje „Karališka erdvė“ netikėtai pasitraukė iš didžiosios scenos. Savo sprendimu tuomet daugelį nustebinę grupės nariai visiškai atsitraukė nuo viešo gyvenimo, nėrė į kitas veiklas, atsidavė šeimoms ir ilgus dešimtmečius itin saugojo savo privatumą. Į sceną vienam koncertui grupė buvo grįžusi 2024 metų pabaigoje.

Šaltinis: Organizatorių inf.
Žymos: Grupė „Karališka erdvė“Jessica ShyJonas Nainys-JovaniKauno „Žalgirio“ arenaLietuvaLinas DomeikisMonika LiuMuzikinis projektas „DJ Kaziukas“Natalija BunkėNeringa LevulienėRemis RetroVilius MarmaVilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“
DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Jau rytoj Jono Basanavičiaus gimtinėje bus atidengta Mykolo Saukos skulptūra „Koplytstulpis“
„Spindulio“ kino teatro repertuaras
Ugdymo įstaigose vasarą verda darbai
„Sūduva“ įveikė lyderius – savaitgalį švęsta pergalė Telšiuose

Kultūra

Jau rytoj Jono Basanavičiaus gimtinėje bus atidengta Mykolo Saukos skulptūra „Koplytstulpis“
Vinco Kudirkos muziejuje įvyko paskaita apie legendinį partizanų vadą J. Vitkų-Kazimieraitį
Šokių studija „Šokantys bateliai“ mokslo metus užvėrė įspūdingu koncertu
Šakių J. Lingio parke nuvilnijo Globėjų dienai skirtas renginys „Pokalbiai po atviru dangumi“

Sportas

„Kauno Žalgiris“ atsisveikino su vyr. treneriu E.Černiausku
„Sūduva“ dramatiškai revanšavosi „Šiauliams“
Aistros ir triumfas: finišavo Regioninė jaunučių ir jaunių U16 futbolo lyga
Medalių lietus: Vilkaviškio lengvaatlečiai skynė pergales šalyje

Politika

Savivaldybės vadovai susitiko su naująja LMS Vilkaviškio padalinio pirmininke ir jos komanda
Vilkaviškis – šeimai draugiška savivaldybė: sėkmės receptas pristatytas Seime
Liubavo seniūnui – Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos apdovanojimas
Vilkaviškio rajone planuojamos daugiau kaip 100 mln. eurų investicijos

Įdomu

Muilas ar veido prausiklis: didysis paauglių pasirinkimas
Skardupių dvaras
Kodėl darbdaviai visame pasaulyje vertina lietuvius: profesinis alkis, lankstumas ir atsakomybė
Joninių naktis gamtoje: 3 taisyklės, kurios padės išvengti nemalonumų

Verslas

Ar tikrai verta statyti nuosavą biurą: verslo centro vizijos realybė
Marijampolės centre ištirpo laikas: Marijampolės Rotary klubas 30-mečio proga miestui padovanojo išskirtinį laikrodį
Vilkaviškio rajone planuojamos daugiau kaip 100 mln. eurų investicijos
Vilniuje prasideda konferencija EBIT: atvyksta pasaulinio lygio pranešėjai ir Lietuvos lyderiai

Mokslas ir studijos

Ugdymo įstaigose vasarą verda darbai
Mokiniams prasidėjo atostogos, o mokyklose – didysis pokyčių metas
Ryškų pėdsaką palikusios mokytojos baigia profesinį kelią: Kybartuose ištartas nuoširdus „ačiū“
Marijampolėje nugriaudėjo technologijų šventė „Ready4Tech“: inovacijos, robotų kovos ir ateities lyderių ugdymas

Turizmas

Skardupių dvaras
Aukščiausios Sūduvos viršukalnės
Geriausi Sūduvos muziejai: kelionė ten, kur brendo Lietuvos valstybė
Keturi maršrutai, padėsiantys atrasti Suvalkijos miškų grožį
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus