Likus mėnesiui iki rinkimų, politinės partijos turi pateikti savo narių sąrašus

Visos politinės partijos iki spalio 1 dienos Teisingumo ministerijai privalo pateikti savo partijos narių sąrašus. Pagal šiuo metu galiojančias Politinių partijų įstatymo nuostatas, politinėje partijoje turi būti mažiausiai 2 000 narių.

Politinės partijos pateikto sąrašo duomenys automatiniu būdu – per Politinių partijų narių sąrašų informacinę sistemą sutikrinami su kitų partijų narių sąrašais bei Gyventojų registro ir Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro duomenimis. Tikrinama, ar partijų nariai yra pilnamečiai, ar jų duomenys nesikartoja kitų partijų sąrašuose.

Šiuo metu Teisingumo ministerijai savo narių sąrašus pateikė 8 partijos: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Laisvės partija, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Lietuvos liaudies partija, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Nacionalinis susivienijimas, Lietuvos žaliųjų partija ir Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjunga.

Teisingumo ministerija iki spalio 10 d. informuos Vyriausiąją rinkimų komisiją, kurios partijos yra pateikusios savo narių sąrašus.

Dabar Lietuvoje yra registruotos 29 partijos, iš jų veikiančios – 26, kitos partijos yra likviduojamos arba joms pradėta likvidavimo procedūra.

Kovo 1 d. duomenimis, daugiau kaip 114 tūkst. Lietuvoje gyvenančių asmenų priklauso politinėms partijoms. Praėjusių metų spalio 1 d. partijoms priklausė apie 110 tūkst. asmenų.

Daugiausia narių turi Lietuvos socialdemokratų partija 16 601, Darbo partija 11 047, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 13 957, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis 7 065.

 

Teisingumo ministerijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE