„Mano miesto žmonės”: triskart jubiliejinė R. Linionio fotografijų paroda

Rugpjūčio 19 d. Marijampolės kultūros centre atidaryta marijampoliečio fotografo Romo Linionio paroda „Mano miesto žmonės“.

Jubiliejinėje parodoje –Marijampolės žmonės, atsitiktinai sutikti ar specialiai ieškoti, kūrę ar šiuo metu kuriantys, dainuojantys, šventes organizuojantys, gal jau daugelis iškeliavę anapilin, bet likę fotografijose.

Marijampolės ir Sūduvos krašto metraštininką Romą Linionį Tarptautinės fotografijos dienos proga surengtos parodos atidarymo ir jubiliejų proga savivaldybės vardu sveikino Tarybos narė Irena Lunskienė, Marijampolės kultūros centro, Tautkaičių klojimo teatro, Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus, Kalvarijos mėgėjų teatro atstovai, kolegos fotografai, draugai ir bičiuliai.

Jau penkis dešimtmečius su  fotoaparatu nesiskiriantis R. Linionis specialių fotografijos mokslų nėra baigęs, tačiau susidomėjimas fotografija tapo jo gyvenimo būdu.  R. Linionis šiandien – ne tik pagrindinis miesto ir Sūduvos krašto  žmonių ir įvykių metraštininkas, nuolat rengiantis parodas, bet ir žinomas fotografijos pasaulyje: nuo 1979 m. yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, 1994 metais jam suteiktas Tarptautinės fotomenininkų federacijos (AFIAP) garbės vardas, turi šalies meno kūrėjo statusą, 1975-1982 m. vadovo „Sūduvos“ fotoklubui.

Prieš keturiasdešimt metų, 1981-aisiais, Romas surengė pirmąją personalinę fotoparodą „Fotografika“. Produktyviausias ir gausiausias parodų laikotarpis jo veikloje buvo nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje, kai kone kasmet surengdavo po kelias personalines parodas. Nuo 1999-ųjų R. Linionis dirba Marijampolės kraštotyros muziejuje, rengia parodas, leidžia fotoalbumus.

Rugpjūčio  23-ią dieną Marijampolės metraštininku tituluojamas fotografas Romas Linionis mini savo 70 metų sukaktį.  Nuoširdžiai sveikiname ir dėkojame už penkis dešimtmečius fiksuotas akimirkas, linkėdami, kad ir ateityje nuotraukose būtų tik ryškiausi  ir svarbiausi kadrai.

R. Linionis jau penkiasdešimt metų fiksuoja Marijampolės įvykius, žmones, pastatus, gamtą. Naujoje Romo Linionio parodoje, kurioje apie 100 fotografijų, išvysite 1976-2021 metų akimirkas. Autoriaus teigimu, „be šių žmonių miestas būtų buvęs kitoks. Kitoks būčiau ir aš pats, ir daugelis kitų. Kitos kartos, manau, turės savus „fiksuotojus“, o veidai ir vardai fotografijose liudys savąjį laikmetį…“

Parodos „Mano miesto žmonės” pirmoji parodos dalis iki rugsėjo 10 d. eksponuojama Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje (Vytauto g. 29), antroji dalis – iki spalio 5 d. Marijampolės kultūros centre (Vilkaviškio g. 2).

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE