• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
Antradienis, 14 liepos
Sūduvos Gidas
Justicija
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Marijampolė turistus kvietė patirti spalvingų įspūdžių, pasimėgauti tarpukario patiekalų degustacijomis, išbandyti silkių kasimą ir pasijusti it kurorte

2024-01-15
Kultūra, Marijampolė, Turizmas
Laikas: 3 min skaitymo
A A
Marijampolė turistus kvietė patirti spalvingų įspūdžių, pasimėgauti tarpukario patiekalų degustacijomis, išbandyti silkių kasimą ir pasijusti it kurorte

Marijampolė turistus kvietė patirti spalvingų įspūdžių, pasimėgauti tarpukario patiekalų degustacijomis, išbandyti silkių kasimą ir pasijusti it kurorte / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Jau tikrai ne vienerius metus marijampoliečiai stebi po Marijampolę vaikštančias grupes turistų, kurie savo išmaniaisiais telefonais fiksuoja spalvingus vaizdus, mėgaujasi gražiaisiais mūsų parkais, išbando tarpukario patiekalus, vyksta paskanauti iškastų silkių, žavisi senais automobiliais, susipažįsta su turtinga istorija, ieško stebuklingų, norus pildančių katinų ir su žemėlapiais rankose leidžiasi į „Miesto detektyvo“ žaidimą.

„Puiki žinia, kad,  žvelgdami į prabėgusius metus, matome, kad Marijampolė išliko labai patraukli turistams. Gidai pasitinka svečius iš beveik visos Lietuvos, netgi iš tokių, atrodo, tikrai nutolusių kampelių kaip Neringa, Šilutė, Ignalina ar Kretinga. Dar smagiau matyti, kad daugėja turistų iš užsienio šalių: Marijampolę lanko turistai iš JAV, Nyderlandų, Indijos, Suomijos, Argentinos ir kitų arčiau esančių valstybių. Mūsų turizmo informacijos centras sako, kad pernai buvo tiek norinčių dalyvauti ekskursijose, kad neretai gidai negalėdavo visų priimti“, – apie turizmą kalba Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Ir iš tiesų, VšĮ Marijampolės turizmo ir verslo informacinio centro duomenimis, turistai nebekreipia dėmesio į metų laiką ir Marijampolę lanko ištisus metus. Tai lemia paslaugų įvairovė, įdomios teminės ekskursijos, patrauklios ir unikalios degustacijos ir, be abejo, Marijampolės pristatymas įvairiose parodose, kurias lankantys žmonės susirenka juos dominančią informaciją ir vėliau su draugais atvyksta čia „paturistauti“.

Labiausiai turistus domina spalvingosios Marijampolės pastatų sienos. „Malonny“ projekto metu gimę piešiniai vis dar išlieka pagrindiniu traukos objektu. Smagu, kad spalvingasis maršrutas buvo papildytas sienų piešiniais, esančiais atokiau nuo centro. Iniciatyva įvairiose miesto vietose surasti marijampoliečių kurtus piešinius ir parodyti juos visiems išties pasiteisino – tokios ekskursijos buvo itin populiarios. Su spalvingaisiais paveikslais yra susijęs ir itin populiarus žaidimas „Miesto detektyvas“, kurį noriai išbando jaunimas,  ir papildytos realybės galimybės, kai turistai gali stebėti,  kaip atgyja trys paveikslai.

Stebuklingi Marijampolėje gyvenantys katinai  taip pat sulaukia daug dėmesio. Turistai jų ieško ir jiems išsako savo norus. Ši pramoga ypač patinka vaikams, tad į katinų paieškas leidžiasi visa šeima.

Jauki tarpukario patiekalų degustacija ir arbatėlės ragavimas Bulotų namuose viliojo tūkstančius turistų. Jie su malonumu apžiūri muziejų, išgirsta įdomių istorijų ir pažintį užbaigia skanaudami patiekalus.

Populiarumo nepraranda Šunskuose įsikūrusi silkių kasykla. Į intriguojantį kvietimą paragauti iškastos silkės ir aplankyti fazanyną pernai atsiliepė beveik 3000 turistų.

Pastebima tendencija, kad 2023 metais muziejai sulaukė daugiau lankytojų nei 2022 metais. Skaičiuojama, kad pernai muziejus aplankė beveik 17 000 turistų, kai 2022 metais – kiek virš 14 000.

„Vasaros metu viešose erdvėse vykstantys kultūriniai renginiai nelieka nepastebėti ir turistų. Jie savo keliones planuoja, derindamiesi prie tuo metu vykstančių renginių, dažnai pasilieka ir kelioms dienoms ir taip pasinaudoja galimybe daugiau laiko praleisti svetingų žmonių krašte. Taip pat, ir pats esu pastebėjęs, tą patvirtino ir turizmo srityje dirbantieji – vis daugiau marijampoliečių savo asmenines šventes paįvairina ekskursijomis, edukacijomis ir degustacijomis. Tai išties puiki tendencija, nes esu tikras, kiekvieną kartą  mes patys,  gyvenantys čia, galima sužinoti ir atrasti vis ką nors naujo“, – mintimis dalijasi K. Podolskis.

Mes gyvename išties gražioje vietoje, galime mėgautis žaluma, gėrėtis spalvingu miestu, užsukti į įdomius muziejus, apkeliauti miestą dviračiu, pasivaikščioti prie ramiai tekančios Šešupės, žavėtis įspūdingais gėlynais, nuvažiuoti į pažintinius gamtinius takus, prie vandens telkinių, patikėti savo norus stebuklingoms katėms ir naudotis jau daug kur atnaujinta infrastruktūra. Be abejo, dažnai mes patys ir nepastebime to, ką turime, gerai, kad atvykstantys turistai vis primena, kokia vis dėlto Marijampolė yra graži.

Šaltinis: Marijampolės savivaldybės administracija
Žymos: ArgentinaBulotų namaiIgnalinaIndijaJAVKarolis PodolskisKretingaLietuvaMalonnyMarijampolės savivaldybės administracijaMarijampolės TICNeringaNyderlandaiŠešupėŠilutėŠunskų fazanynasŠunskų silkių kasyklaSuomija
DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Orijos ežere maudytis nesaugu – viršytos melsvabakterių normos
Biblioteka Marijampolėje tapo dar prieinamesnė: Draugystės padalinyje įrengtos automatinės durys
Nelaimė Kazlų Rūdoje: nepilnametės vairuojama elektrinė mikrojudumo priemonė sužalojo senjorą
Vilkaviškio rajono savivaldybė kviečia teikti paraiškas smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimui gauti

Kultūra

Kybartuose nuaidėjo miesto vasaros šventė
Po kelerių metų pertraukos į Marijampolę sugrįžta „Move Your Body“
Apniukęs oras šventės nesugadino: Marijampolėje nugriaudėjo tradicinė „Didžioji knygos šventė“
Vilkaviškyje pagerbti Moksleivių dainų šventės kolektyvų vadovai ir organizatoriai

Sportas

Antanavo vasaros sporto šventės 6×6 futbolo turnyre vėl karaliavo Marijampolės r. „Liūtai“
Pirmas „Sūduvos“ naujokas – Justinas Ramanauskas
Kazlų Rūdos SC „Ataka-Danilus“ atsisveikino su Edu Valenta – puolėjas keliasi į NKL
Tradicija tęsiasi: Valstybės dieną Kazlų Rūdoje vyko jubiliejinis diskgolfo turnyras

Politika

Vilkaviškio rajono savivaldybė kviečia teikti paraiškas smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimui gauti
Po teismo sprendimo Marijampolėje bus skiriamas laikinasis meras, komanda tęsia darbus
Marijampolės meras Isoda nuteistas „čekiukų“ byloje, netenka pareigų
Teismas skelbs sprendimą dėl „čekiukų“ byloje išteisinto Marijampolės mero Isodos

Įdomu

Ant nago atsirado dėmė? Vaistininkė paaiškino, kada po geliniu lakavimu gali slėptis nemalonūs pažeidimai
Nemokantiems ilsėtis be kaltės jausmo: psichoterapeutas įvardijo 6 dalykus, kurie išmokys iš tikrųjų atsitraukti
Apklausa: daugiau nei pusė Lietuvos porų dėl finansų nesipyksta
Iš pradžių – svajonių darbas, vėliau – paskola savo vardu: kaip veikia nauja sukčių schema

Verslas

Iš Geteborgo į Marijampolę: „CIE LT Forge“ inžinieriai stiprino robotikos žinias viename moderniausių mokymų centrų regione
Kavos aparatų nuoma: optimalus sprendimas moderniam biurui
Intelektinė nuosavybė: dažniausi klaidingi įsitikinimai
Kas šeštas lietuvis kuria verslą, vis daugiau naujų verslų – regionuose

Mokslas ir studijos

Nuo liepos 1 d. jau galima teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo
„Jaunimo vasara“ griauna mitus apie nepilnamečių galimybes
Vilkaviškio vaikų lopšelyje-darželyje „Pasaka“ įrengtas modernus keltuvas
Lopšelyje-darželyje „Buratinas“ išlygėtos profesinę veiklą baigiančios mokytojos

Turizmas

Istorijos audrų blaškyta Akmenynų šventovė: nuo kareiviško barako iki dvasinio centro
Geriausios grybų rinkimo vietos Sūduvoje
Kačergų kalnas: istorinis pasienio tolis ir legendos
„Malonny“ simpoziumas baigėsi: Marijampolės erdves papuošė trys nauji meno kūriniai
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus