Marijampolėje besilankiusi D. Nausėdienė džiaugėsi vietos bendradarbiavimo pavyzdžiais

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė vakar lankėsi Sūduvos regione, kur visą savo dėmesį skyrė vaikams. Ji savo atvykimu pradžiugino 90 Jurgežeriuose stovyklaujančių lietuviškų šaknų turinčių vaikų iš įvairiausių pasaulio kraštelių, o vėliau apsilankė Marijampolėje įsikūrusiame vaikų dienos centre „Suvalkijos saulytės“.

Vienintelis toks regione veikiantis centras yra skirtas vaikams, turintiems Dauno sindromą ir autizmo spektro sutrikimus. Dienos centrą dar šios vasaros pradžioje įkūrė šeimų, kuriose auga raidos sutrikimų turintys mažyliai, asociacija

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė
Pirmoji ponia Diana Nausėdienė © Sūduvos gidas

„Suvalkijos saulytės“. Prie to stipriai prisidėjo ir Marijampolės savivaldybė, skyrusi patalpas Petro Armino progimnazijoje, lėšų remontui ir būtinoms priemonėms. D. Nausėdienė ypač džiaugėsi tuo, kad vietinė valdžia išklauso visuomenės narių poreikius ir stengiasi padėti. „Tai puikus bendradarbiavimo pavyzdys, kaip savivaldybė paremia piliečių iniciatyvą ir sprendžia socialinių paslaugų stygių“, – sakė pirmoji ponia.

Vaikų dienos centrą įkūrusios Ingrida Januškienė ir Sigita Barišauskienė D. Nausėdienei aprodė patalpas, papasakojo apie vaikams vedamus įvairialypius užsiėmimus – menines, kūrybines, muzikines, kalbos lavinimo, sporto veiklas, kurios kasdien padeda mažyliams tobulėti. Pirmoji ponia rado laiko ne tik apžiūrėti centro erdves, bet ir pabendrauti su vaikais ir netgi su jais pažaisti.

„Buvimas čia yra būdas atkreipti dėmesį ir kalbėti apie tai, kad šitie vaikai yra nuostabūs, jie puikiai bendrauja, jie gali būti tarp mūsų ir būti pilnaverčiais nariais tiek, kiek leidžia jiems jėgos. Šitos bendros sutelktos pastangos tiek savanorių, tiek mamų, tiek visuomenės, tiek savivaldybės yra nepaprastai svarbios. – pabendravusi su dienos centro „Suvalkijos saulytės“ vaikais sakė pirmoji šalies ponia. – Vienos Lietuvos idėja yra, kad mes visi esam svarbūs, nepriklausomai nuo to kuo gamta mus apdovanojo. Mes kiekvienas šiam pasauly galime rasti sau vietą“.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė
Pirmoji ponia žaidė su vaikais ir susipažino su savanoriais © Sūduvos gidas

Savo ruožtu D. Nausėdienė skatino tėvus, susidūrusius su raidos sutrikimais neužsidaryti, nejausti jokios gėdos, o visą visuomenę – priimti visus ir kurti įvairiapusišką bendruomenę.

„Tėvams ne tik svarbu turėti galimybę sugrįžti į darbus ar tiesiog progą susitvarkyti reikalus, pailsėti be vaiko, žinant, kad jis turės įvairios lavinančios veiklos. Svarbu ir tai, kad jų individualiųjų poreikių turintis vaikas praleis laiką kartu su sveikaisiais, kurie centre taip pat laukiami. Tai ugdo ne tik mažųjų piliečių, bet ir visos visuomenės toleranciją, plečia jos ribas. Mūsų visų užduotis – laužyti gajus stereotipus dėl negalios. Tos nuostatos prasideda nuo suaugusiųjų, kurie iš esmės nėra nusiteikę priešiškai elgesio ar raidos sutrikimų turinčių vaikų atžvilgiu kur nors gatvėje ar parduotuvėje, bet, deja, tik ne jų vaiko darželio grupėje ar klasėje. Kviečiu mūsų visuomenę augti, suvokti, kad visi esame vienos bendruomenės nariai, pažinti ir rūpintis vieni kitais, kad niekas nesijaustų atsidūręs užribyje – už tarsi nematomo, bet skaudžiai jaučiamo atskirties brūkšnio“, –  Prezidento komunikacijos grupės pranešime pabrėžė pirmoji šalies ponia.

Ugnė Stanaitė

Sūduvos gidas logotipas

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE