Marijampolėje lankėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė

Šiandien, gegužės 28 dieną, Marijampolėje lankėsi LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ministrė Jurgita Šiugždinienė. Susitikime su savivaldybės meru Povilu Isoda, jo patarėja Agne Pavelčikiene, administracijos direktoriumi Karoliu Podolskiu ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Vazniene buvo aptartos švietimo aktualijos ir vaikų ugdymo(si) situacija Marijampolėje.

Jurgita Šiugždinienė marijampolėMinistrė taip pat pristatė programą „Tūkstantmečio mokyklos“, kurios pagrindinis tikslas – mažinti mokinių pasiekimų atotrūkius ir sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo(-si) sąlygas kiekvienoje savivaldybėje. Savivaldybė, kartu su mokyklų bendruomenėmis, kviečiama įsivertinti tobulintinas sritis ir teikti paraišką dalyvauti programoje, kuri atlieps konkrečius jų bendrojo ugdymo mokyklų stiprinimo poreikius, apims susitarimus dėl konkrečių pažangos rodiklių pasiekimo. „Tūkstantmečio mokyklomis“ galės tapti tos mokyklos, kurios priimdamos mokytis neorganizuoja mokinių atrankos, kuriose mokosi ne mažiau kaip 200 mokinių.

Savivaldybės meras Povilas Isoda akcentavo tokių programų teikiamą naudą švietimo įstaigoms. „Mes, savivaldybės vadovai, administracija, nuolat ieškome būdų kaip būtų galima pagerinti ir ugdymo(si) kokybę ir pasirūpinti infrastruktūros atnaujinimu, tačiau ne visada pavyksta visus suplanuotus darbus įgyvendinti. Tokios programos prisideda prie mūsų švietimo įstaigų vadovų ir pedagogų kompetencijų kėlimo, prie palankesnės ir draugiškesnės aplinkos kūrimo mokyklose ir, žinoma, kelia patį švietimo lygį regione“, – apie ministrės pristatytą programą kalbėjo savivaldybės meras Povilas Isoda.

Jurgita Šiugždinienė marijampolėMeras taip pat pasidžiaugė, jog priėmus nors ir sudėtingus, bet reikalingus sprendimus, pavyko optimizuoti švietimo tinklą ir  visą jo darbą taip, kad praktiškai su jokiomis didelėmis problemomis nesusiduriama. Taip pat meras džiaugėsi pedagogais, kurie prisitaikė prie karantino ribojimų ir profesionaliai bei kokybiškai mokinius ugdė nuotoliniu būdu. Pasak mero, tai pareikalavo daug pastangų, kantrybės ir vieno į kitą įsiklausymo, tačiau pedagogai puikiai susitvarkė su iškilusiais iššūkiais.

Apsilankiusi savivaldybės administracijoje, toliau ministrė svečiavosi Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijoje bei Ryto pagrindinėje mokykloje. J. Šiugždinienę pasitikę švietimo įstaigų vadovai supažindino ją, kaip vyksta ugdymo(si) procesas, kokios naujovės yra įdiegtos, pasidžiaugė mokinių pasiekimais ir sugebėjimais.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE