Penktadienį Marijampolėje su darbo vizitu lankėsi Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius. Ministrą lydėjo viceministrė Alicija Ščerbaitė ir patarėjas Andrejus Junda. Vizito tikslas – aptarti viešojo saugumo, civilinės saugos bei institucijų pasirengimo įvairioms situacijoms klausimus regione.
Vizito metu ministras su komanda siekė iš arti susipažinti su situacija Marijampolės savivaldybėje, išgirsti aktualijas ir pagrindinius poreikius. Pasak ministro, situacija kiekvienoje savivaldybėje yra skirtinga, todėl svarbu būti kuo arčiau savivaldos ir sprendimus grįsti realia padėtimi vietoje.
Ministrą ir jo komandą priėmė Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, vicemerai Artūras Visockis ir Ričardas Bagdanavičius, Lietuvos Respublikos Seimo narys Karolis Podolskis, Savivaldybės administracijos direktorius Nerijus Mašalaitis, Marijampolės priešgaisrinės apsaugos tarnybos viršininkas Tadas Klusevičius, VšĮ Marijampolės turizmo ir verslo informacinio centro „SMART Marijampolė“ vadovė Ieva Vizgirdienė bei Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus patarėja (parengties pareigūnė) Raimonda Zaparackienė.
Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda džiaugėsi ministro vizitu ir pabrėžė tiesioginio dialogo svarbą: „Džiaugiuosi, kad ministras su komanda atvyko į Marijampolę ir skyrė laiko atviram pokalbiui apie mūsų savivaldybės poreikius. Tiesioginis dialogas leidžia aiškiai pristatyti situaciją ir greičiau ieškoti realių sprendimų.“
Konstruktyvaus pokalbio metu aptartos aktualijos, su kuriomis susiduria Marijampolės savivaldybė – nuo ekstremaliųjų situacijų valdymo iki tarnybų aprūpinimo ir reagavimo pajėgumų stiprinimo. Diskusijose akcentuotas siekis, kad sprendimai būtų priimami įsigilinus į konkrečius vietos poreikius.
Vizito metu ministras taip pat apsilankė Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate, kur susitiko su pareigūnais ir domėjosi saugumo situacija apskrityje bei veiklos stiprinimo galimybėmis. Vėliau delegacija viešėjo Marijampolės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje – čia diskutuota apie techninės bazės stiprinimą, reagavimo pajėgumus ir pasirengimą galimoms grėsmėms.
Susitikimo metu akcentuota tarpusavio pasitikėjimo svarba ir bendras tikslas – užtikrinti, kad sprendimai būtų grindžiami realiais regiono poreikiais. Marijampolės savivaldybė kryptingai siekia, kad saugumas būtų prioritetinė ir kasdien bendruomenei apčiuopiama vertybė.

