Marijampolėje prasidėjo švietimo įstaigų darbuotojų skiepijimas: iki kitos savaitės pradžios pirmojo skiepo sulauks visi užsiregistravę

Vakar Rimanto Stankevičiaus progimnazijoje įkurtame vakcinacijos centre mobili medikų komanda pradėjo švietimo įstaigų darbuotojų skiepijimą. Skaičiuojama, kad užsiregistravusių skiepui švietimo įstaigų darbuotojų, turinčių laikiną ar nuolatinį kontaktą su mokiniais, besimokančiais pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio bei specialiojo ugdymo programas yra 700.

Prieš vakcinaciją, švietimo įstaigų darbuotojai buvo testuojami greitaisiais serologiniais antikūnių testais. Paaiškėjo, kad 11 proc. jų jau yra persirgę koronavirusu.

marijampolė mokytojų vakcinacijaPasak Marijampolės savivaldybės mero Povilo Isodos, per vakar dieną paskiepyta 108 antikūnų neturintys švietimo įstaigų darbuotojai. Iki savaitės pabaigos dar planuojama paskiepyti apie 500 darbuotojų. Likusius – kitos savaitės pradžioje, gavus vakcinų. Meras primena, kad pedagogų vakcinacija ir profilaktinis testavimas  nėra privalomi. Tačiau tikėtina, kad skiepijimosi  procesas  leis greičiau atidaryti ugdymo įstaigas ir į jas sugrąžinti vaikus.

Antra vakcinos doze švietimo įstaigų darbuotojai bus skiepijami po 21-28 dienų.

Jeigu vakcinos tiekimas vyks kaip suplanuota, dar šį mėnesį turėtų prasidėti 65 metų amžiaus ir vyresnių gyventojų vakcinacija.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE