Marijampolėje šiuo metu vyksta vienas intensyviausių susisiekimo infrastruktūros atnaujinimo etapų. Vienu metu juda keli skirtingi, bet tarpusavyje susiję projektai – nuo gatvių rekonstrukcijos iki naujų pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimo bei inžinerinių tinklų modernizavimo.
Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda džiaugiasi, kad vykstantys projektai jau šiandien leidžia matyti aiškius pokyčius: „Visada smagu matyti vykstančius darbus, o dar smagiau matyti ryškėjančius rezultatus. Kai vietose, kurios dar visai neseniai buvo tik projektai brėžiniuose, šiandien formuojasi naujos gatvės, takai, apšvietimas ar poilsio erdvės – tampa aišku, kad nuosekliai judame į priekį. Kiekvienas toks projektas kuria patogesnę kasdienybę gyventojams – saugesnį judėjimą, geresnį susisiekimą, daugiau galimybių aktyviai leisti laiką. Svarbu ir tai, kad šie darbai kuriami ne trumpam laikotarpiui, o galvojant apie ateities poreikius, augantį miestą ir žmonių gyvenimo kokybę.“
Poilsio gatvėje prie Marių parko salos tęsiama gatvės rekonstrukcija, kuri apima ne tik važiuojamosios dalies atnaujinimą, bet ir naują pėsčiųjų bei dviračių infrastruktūrą, apšvietimą ir lietaus nuotekų sistemas. Darbais siekiama užtikrinti patogesnį judėjimą į marijampoliečių labai pamėgtą Marių parką tiek gyventojams, tiek lankytojams, o teritorija taps saugesnė ir patrauklesnė laisvalaikiui.
Mokolų Naujienos kaime formuojama visiškai nauja Inovacijų gatvės infrastruktūra – įrengiama moderni dviejų eismo juostų gatvė su pėsčiųjų ir dviračių takais, apšvietimu bei inžineriniais tinklais. Atsižvelgiant į planuojamą verslo ir gamybos plėtrą, sprendiniai pritaikyti intensyvesniam transporto srautui ir ilgalaikei plėtrai.
Toliau vykdomi ir A. Yliaus gatvės statybos darbai. Šioje vietoje jau įrengti pagrindiniai inžineriniai tinklai, apšvietimas ir dalis gatvės pagrindų. Šiuo metu vyksta bortų ir dangų formavimo darbai, o artimiausiais etapais planuojama užbaigti gatvės pagrindus bei įrengti pėsčiųjų takus.
Kairiajame Šešupės upės krante – nuo senosios užtvankos iki Karklų g. įrengiamas beveik 1 km ilgio takas, kuris sujungs svarbias miesto erdves. Čia numatytas patogus judėjimas tiek pėstiesiems, tiek dviratininkams, įrengiamas apšvietimas, lietaus nuvedimo sistema.
Šie darbai kartu formuoja vientisą miesto susisiekimo tinklą – mažiau atskirų atkarpų, daugiau patogaus judėjimo kasdienybėje. Marijampolė nuosekliai juda link modernesnio, patogesnio ir gyventojams draugiškesnio miesto.

