Marijampolėje Šv. Cecilijos gimnazijoje – konkursas ,,Gimtojo žodžio paunksmėj“

Šv. Cecilijos gimnazijoje šiandien vyko Marijampolės savivaldybės 5-8 klasių mokinių konkursas ,,Gimtojo žodžio paunksmėj“, skirtas Lietuvių kalbos dienoms. Kiekviena mokykla buvo atrinkusi po 2-3 mokinius iš 5–6 ir 7–8 klasių (du pogrupiai), kurie tarpusavyje varžėsi kalbos išmanymo, kūrybiškumo, gebėjimo kūrinio mintis atskleisti kuriant iliustracijas srityse. 24-i 5–6 klasių ir 19-ka 7–8 klasių mokinių pirmajame etape įveikė gramatines užduotis, antrajame – išradingai pratęsė duotus neužbaigtus tekstus, vyresnieji turėjo juos netgi sueiliuoti, trečiajame – piešė piešinius pasirinkę vieną iš trijų pateiktų temų. O tai buvo trys padavimai: „Velnių darbai“, „Vištyčio ežero atsiradimas“ ir „Napoleono kepurė“. Konkurso pabaigoje vyko linksmas susitikimas su poete Zita Gaižauskaite, kurį paįvairino gimnazijos mokinių atliekamos muzikos ir šokio intarpai.

Konkursą organizavo Marijampolės savivaldybės Lietuvių kalbos metodinis būrelis, vadovaujamas lituanistės Zitos Krukonienės, ir šv. Cecilijos gimnazija.

Konkurso užduotis parengusi šv. Cecilijos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ilona Martinaitienė sakė, kad dabar vaikai anglų kalbą ir taip moka, tad norėjosi atkreipti jų didesnį dėmesį į gimtąją kalbą. „Labai dėkingi, kad beveik visos savivaldybės mokyklos dalyvauja – ir iš Liudvinavo Kazio Borutos, Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijų”, – sakė ji. Nors tokį renginį mokytoja organizuoja pirmą kartą, jau galvoja apie tai, kaip jį padaryti tradiciniu. Renginį, kuriame susipina kalbos išmanymas, poezija, dailė, muzika ir šokis.

Lietuvių kalbos dienos šiemet rengiamos jau ketvirtą kartą. Tai daugybė vasario 16 – kovo 11 d. visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos sklaidai ir kalbos prestižui didinti.

Konkurso ,,Gimtojo žodžio paunksmėj“ 5–8 klasių laureatai

 5–6 klasės:

1 vieta Liepa Venskevičiūtė, Sasnavos pagrindinė mokykla, mokytoja Dalia Šulciuvienė
1 vieta Geda Stralkutė, Liudvinavo K. Borutos gimnazija, mokytoja Rita Volteraitienė
2 vieta Vasarė Bradaitytė, ,,Ryto“ pagrindinė mokykla, mokytoja  Romutė Dulinskienė
2 vieta Rugilė Neveckaitė, Marijonų gimnazija, mokytoja Ina Subačienė
3 vieta Enrika Barkauskaitė, Marijonų gimnazija, mokytoja Zita Krukonienė
3 vieta Fausta Ulevičiūtė, Liudvinavo K. Borutos gimnazija, mokytoja Alė Ruočkienė

7–8 klasės:

1 vieta Elena Juknevičiūtė, šv. Cecilijos gimnazija, mokytoja R. Taurokienė
2 vieta Julius Jakavonis, ,,Ryto“ pagrindinė mokykla, Gintarė Blazgienė
2 vieta Smiltė Eidukevičiūtė, šv. Cecilijos gimnazija, mokytoja R. Taurokienė
3 vieta Danielė Šalaševičiūtė, Marijonų gimnazija, mokytoja Zita Krukonienė
3 vieta Lukrecija Valiukaitė, Jono Totoraičio progimnazija, mokytoja Anelė Svitojienė

 

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE