Marijampolėje šventiškai ir tautiškai minėta Valstybės diena

Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos renginiai Marijampolėje prasidėjo vidurdienį malda už Lietuvą ir tęsėsi iki vakaro – darnaus „Tautiškos giesmės“ giedojimo.

Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje šv. Mišias už Tėvynę aukojo Jo Ekscelencija Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila, kuris džiaugėsi, kad ši ypatinga mūsų valstybės diena šiais metais švenčiama kartu su Palaimintojo arkivyskupo Jurgio Matulaičio paskelbimo palaimintuoju minėjimu, ir kunigas Algirdas Toliatas, linkėję puoselėti savo valstybę ir nugalėti blogį gerumu“. Mišiose giedojo Česlovo Sasnausko kamerinis choras (vadovas Mindaugas Radzevičius).

Valstybės diena MarijampolėjePo Mišių visi rinkosi į Poezijos parką, kuriame buvo įsikūręs Liaudies menų miestelis. Jame savo tautodailės meno darbais ir saugomais paveldo klodais bei tautinio kostiumo grožybe žavėjo savivaldybės liaudies menininkai ir etninės kultūros ir meno puoselėtojai.

Mažieji buvo pakviesti į nuotaikingą edukaciją vaikams Svarbiausia karaliaus diena“.

Vakare J. Basanavičiaus aikštėje nuostabiu koncertu Valstybės dienai parsidėjo šeštasis „Šv. Jurgio meno sezonas“ festivalis. Prisijungę prie akcijos Tautiška giesmė aplink pasaulį“ 21 val. gausiai susirinkę marijampoliečiai kartu su koncerto atlikėjais: marijampoliečiais Neringa Nekrašiūte ir Edmundu Seiliumi bei Kristina Zmailaite, Jurgiu Brūzga, Violeta ir Viliumi Tarasovais, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) bigbendu,  iškiliai ir skambiai sugiedojo „Tautišką giesmę“.

Susirinkusius dalyvius Valstybės dienos proga sveikino savivaldybės meras Povilas Isoda ir LR Seimo narys Dainius Gaižauskas.

Liepos 6-oji – Valstybės diena – visada  primena mums ypatingą valstybingumo vertę. Skambanti „Tautiška giesmė“ sujungia mus visus į bendrą šeimą, nes tik būdami kartu galime nuveikti didelius ir prasmingus darbus. Prisiminkime didingą mūsų valstybės istoriją, pasisemkime vienybės ir patys kurkime savo ateities Lietuvą, savo ateities Marijampolę“, – sakė meras P. Isoda.Valstybės diena Marijampolėje

Prieš giedant „Tautišką giesmę“ į Jono Basanavičiaus aikštę atvažiavo baikerių klubo ,,Siena“ motociklininkai, kurie papuošė šventę trispalviais balionais. Marijampolės aeroklubo parašiutininkai atskraidino sveikinimus iš dangaus: nuleido instruktoriaus Vytauto Gustaičio vėliavą rekordininkę ir pasveikino parašiutininkų profesionaliais šuoliais.

Gausiai susirinkusi marijampoliečių minia susirinkusi svarbiausioje miesto aikštėje kartu su visos šalies ir viso pasaulio lietuviais pakiliai ir vieningai sugiedojusi Lietuvos himną parodė, kad ši diena yra labai svarbi mūsų šaliai ir miestui vienybės prasme, kai žmonės nori susitelkti ir pajusti dvasinę vienybę, suprasdami, kad mus jungia  gimtasis kraštas, Lietuva ir  darniai skambanti „Tautiška giesmė“.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE