Marijampolėje šventiškai paminėtas 30-asis laisvės pavasaris

Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį kartu su visa Lietuva marijampoliečiai minėjo su pakilia šventine nuotaika. Prieš trisdešimt metų kovo 11-oji tapo ypatinga diena, kai drąsi svajonė ir legendiniai žodžiai „Lietuva bus laisva!“ virto tikrove.

Renginiai, skirti šiai iškiliai datai, prasidėjo lauko parodos „Kapsukas. Marijampolė. Laisva Lietuva. 30“ , pasakojančios apie pokyčius per 30 metų Marijampolėje, atidarymu J. Basanavičiaus aikštėje. Vidurdienį Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje buvo aukojamos mišios už Lietuvą su pagarba praeičiai ir nuostabiai skambančiomis Č. Sasnausko choro atliekamomis giesmėmis.

Po mišių nuo bažnyčios iki J. Basanavičiaus aikštės atkeliavo šventinė eisena lydima Kultūros centro pučiamųjų orkestro. Aikštėje vyko iškilminga rikiuotė, kuri pradėta visiems susirinkusiems šventės dalyviams kartu sugiedojus Tautišką giesmę. Tylos minute pagerbtas žuvusių už Lietuvos laisvę atminimas, išneštos gėlės į atmintinas vietas, nuaidėjo trys patrankos šūvių salvės: kovojusiems už laisvę, už nepriklausomą Lietuvos valstybę, už Marijampolę.

Marijampoliečiai Lietuvos trisdešimtąjį laisvės pavasarį pasveikino dviem rekordais: įspūdingo dydžio Lietuvos vėliava, sukurta Marijampolės aeroklubo, pasiekusia rekordo išskleidžiant parašiutu ir nukeliavusia iki Dakaro ralio. Ją aikštėje išskleidė LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kariai ir Rygiškio Jono gimnazistai. Bendrovės „Mantinga“ kolektyvas sukūrė saldžiąją 30-ies metrų „Donut“ spurgų Lietuvos trispalvę.

Laisvės pavasario proga gausiai susirinkusius šventės dalyvius pasveikino Savivaldybės meras Povilas Isoda, kuris keletui marijampoliečių įteikė padėkos raštus.

„Mūsų nepriklausoma Valstybė gyvuoja jau trys dešimtys metų, esame laisvi savo šalies šeimininkai ir gyvename nuostabiame krašte. Kiekviena karta turi savo istoriją ir savo misiją. Užaugo jau ir nauja laisvoje Lietuvoje gimusi karta, kuri istorinius įvykius tik prisimena iš pasakojimų. Lietuva keitėsi ir vis dar mokomės gyventi ir kurti nepriklausomoje šalyje. Ateitis – mūsų visų rankose. Švęskime laisvę, branginkime nepriklausomybę ir kurkime dar geresnę Lietuvą bei dar gražesnę Marijampolę“, – sveikindamas sakė meras P. Isoda.

Marijampoliečius Kovo 11-osios sveikino ir Seimo narys, Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Šventiniame minėjime Kultūros centre savivaldybės meras įteikė apdovanojimą – Šv. Jurgio, Marijampolės globėjo medalį kraštiečiui Valdui Molevičiui už labdaringą veiklą ir paramą marijampoliečiams. Nuostabų šventinį koncertą dovanojo sugrįžę marijampoliečiai: solistai Laura Zaman (Vokietija), Neringa Nekrašiūtė (Kaunas) ir Paulius Bagdanavičius (Vilnius), dirigentas Marius Reklaitis (Jungtinė Karalystė) kartu su Marijampolės pučiamųjų instrumentų orkestru, vadovaujamu Audriaus Pučinsko.

Kovo 11-ąjai skirtus renginius vainikavo nuotaikingas grupės ,,Saulės kliošas” koncertas – dovana jauniesiems marijampoliečiams. Prieš koncertą susirinkusiuosius pasveikino savivaldybės meras Povilas Isoda, kuris linkėjo džiaugtis laisve veikti, nevaržomai tobulėti bei siekti savo tikslų ir mylėti savo kaštą ir savo miestą.

Susitikti ir kartu pajusti vienybės ir bendrystės jausmą, kurį mums dovanoja Nepriklausomybė, pasveikinti Lietuvą, būti rekordinių vėliavų liudininkais, išgirsti sugrįžusius kraštiečius ar pajusti jaunatvišką Laisvės šėlsmą marijampoliečiai rinkosi džiaugsmingai ir gausiai, nes pajusti Laisvės vėją ir švęsti Kovo 11-ąją kartu tampa graži tradicija.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE