Marijampolėje VMVT aptiko keliasdešimt nelegaliai veistų ir blogomis sąlygomis laikytų augintinių

Šią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Marijampolės departamento inspektoriai, tikrindami informaciją apie gyvūnų augintinių gerovės pažeidimus, inicijavo patalpų Marijampolėje, Pietario g., patikrinimą, kuriose galimai buvo veisiami gyvūnai augintiniai.

Bendradarbiaujant su policijos pareigūnais, gyvenamajame name ir ūkinio pastato patalpose rasti net 28 skirtingų veislių šunys ir dar 16 kačių. Mišrūnų šunų veislės įvairios – nuo prancūzų buldogų, bišonų, taksų, iki jorkšyro terjerų, belgų aviganių. Taip pat populiarių bengalų ir orentalų veislių katės mišrūnės.

Gyvūnai augintiniai buvo laikomi reikalavimų neatitinkančiomis pasibaisėtinomis sąlygomis, kurios kelia grėsmę jų sveikatai ir sudaro galimybes plisti įvairioms ligoms. Patalpos buvo nešvarios, nevėdinamos, jose gyvūnams trūko vietos, jautėsi aitrus, lyg amoniako kvapas.

Gyvūnams ne tik trūko priežiūros, bet jie buvo ir negydomi, nepakankamai šerti ir girdyti, nevalyti išmatomis užteršti jų gardai. Augintinius tokiomis sąlygomis laikęs asmuo nepateikė veterinarijos inspektoriams ir gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės įrodančių duomenų, išveistų gyvūnų augintinių apskaita nevykdyta.

Dėl šio atvejo jau pradėta administracinė teisena. Iš neteisėtai šunis ir kates veisusio asmens visi neprižiūrėti gyvūnai augintiniai nedelsiant buvo paimti, organizuotas jų perdavimas laikinai globai gyvūnų globos namuose iki bus išspręsti konfiskavimo klausimai.

VMVT primena: gyventojų, turinčių informacijos apie pastebėtus galimai nelegalius gyvūnų veisėjus, įtariamus gyvūnų gerovės, jų laikymo sąlygų pažeidimus, prašoma informuoti el. paštu skundai@vmvt.lt arba bendruoju VMVT nemokamu telefonu 8 800 40 403, taip pat internete užpildant pranešimo formą https://vmvt.lt/skundu-formos.

Galerijoje – Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotraukos

VMVT inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE