Marijampolės biblioteka ragina tausoti aplinką

Nacionalinė bibliotekų savaitė Marijampolėje / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Kiekvienais metais balandžio 23–29 minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms.

Šiemet jos šūkiu „Tvari biblioteka“ siekiama atkreipti dėmesį į sąmoningą ir atsakingą vartojimą, gamtinių išteklių tausojimą, klimato kaitą.

Šiais metais Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu mūsų Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos organizuojamos akcijos, veiklos ir renginiai skatina bendruomenės narius susimąstyti, sužinoti ir įvertinti nuo kiekvieno iš mūsų priklausančias aplinkybes, galinčias kurti švarų, darnų, harmoningai tarp žmogaus veiklos ir gamtos derantį pasaulį.

P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje šiandien vyko Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymas, ir ta proga buvo pristatyti keturių Lietuvos garsenybių – Agnės Jagelavičiūtės, Andriaus Mamontovo, Justės Arlauskaitės-Jazzu ir Justino Jaručio – paveikslai. Juos menininkai Rolandas Žigonis ir Algis Kriščiūnas sukūrė iš mūsų šalies miškuose, Tailando pakrantėse ir kitose vietose rastų plastiko atliekų, anaiptol gamtos nepuošiančių. Šios parodos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į perteklinį kasdienį plastiko vartojimą ir taršą bei ugdyti ankstyvą jaunosios kartos sąmoningumą, mokyti priimti sprendimus, formuoti nuomonę apie besaikį vartojimą.

Renginyje dalyvavo savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis, savivaldybės tarybos nariai. Vicemeras sveikindamas bibliotekos bendruomenę ir visus mylinčius rašytą žodį pasidžiaugė, kad mūsų biblioteka ir joje dirbantys žmonės yra kūrybingi, inovatyvūs, visada ieškantys galimybių kaip dar labiau tobulėti patiems ir kartu padėti tobulėti kitiems.

„Džiaugiuosi šiandien būdamas čia su Jumis ir galėdamas nuoširdžiai pasakyti, kad didžiuojuosi mūsų biblioteka ir didžiuojuosi kolektyvu, kuris į savo darbą sudeda visą savo širdį, o neretai tai, ką kiti vadina darbu, tampa ir antraisiais jūsų namais. Linkiu nenustoti siekti daugiau ir šiuo noru užkrėsti visus aplinkinius“, – kalbėjo A. Visockis.

Vicemeras bibliotekos kolektyvui perdavė savivaldybės mero Povilo Isodos padėkas ir dovanas, kurios buvo įteiktos:

  • Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Lankytojų aptarnavimo centrui – už kultūrinės atminties puoselėjimą sėkmingai įgyvendinant projektą „Švento Jurgio suvienyti“;
  • Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo edukacijos centrui –  už originalias skaitymo skatinimo iniciatyvas, įgyvendinant projektą „Knyginėtojai“;
  • Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos padalinių darbuotojams – už indėlį puoselėjant vietos bendruomenių kultūrinį gyvenimą.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai vyks iki balandžio 29 dienos. Programą galite rasti čia https://bit.ly/36LVjX0

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE