Marijampolės kolegija: būti ar nebūti?

Sprendžiant Marijampolės kolegijos likimą dabartiniai valdantieji, aktyviai dalyvaujant Marijampolėje išrinktam Seimo nariui Dainiui Gaižauskui, pradėjo intensyvius veiksmus, skatinančius Marijampolės kolegiją prijungti prie Kauno kolegijos. Tokie veiksmai gali labai pakenkti ne tik Marijampolės miestui, bet ir visam Sūduvos regionui, nes tai gali lemti ilgametes aukštesniojo ir aukštojo mokslo tradicijas turinčios mokymo įstaigos sunaikinimą.

Visa tai daroma prisidengiant neva gerais ketinimais optimizuoti, centralizuoti, privilioti į kolegiją investicijas, pažadais išlaikyti bei pakoreguoti mokymo programas. Tačiau kiekviena aukštoji mokykla turi Konstitucijoje garantuotą savo autonomiją ir ji savarankiškai gali spręsti apie programas, jų įsivedimą, uždarymą ar lėšų bei kitų investicijų paskirstymą aukštojoje mokykloje. Kokius prioritetus ir interesus, kokį sprendžiamąjį balsą turėtų Marijampolės kolegijos vadovybė ar taryba Marijampolės kolegijai tapus Kauno kolegijos filialu? Kauno kolegijos vadovams bei Kauno verslo atstovams vargu ar rūpės Marijampolės ir Sūduvos regiono vystymo bei verslo interesai, jaunų žmonių skatinimas studijuoti ir likti gyventi bei dirbti šiame regione. Marijampolės kolegijos prijungimo procese neabejotinai išloštų Kauno kolegija, nes tai reikštų finansų centralizavimą ir investicijų telkimą Kaune. Tačiau ar kas nors pasirengęs apginti Sūduvos regiono interesus?

Visa tai neabejotinai atsilieps tiek mažam, tiek dideliam verslui Sūduvos regione. Todėl būtina nedelsiant sukviesti Marijampolės regiono verslo bendruomenę, kolegijos socialinius partnerius ir aptarti vienintelės Sūduvos aukštosios mokyklos likimą. Būtina išsakyti aiškią Marijampolės verslo, kultūros ir kitų bendruomenių poziciją, nes pastaruoju metu pavieniai politikai ima eskaluoti šią temą savireklamos tikslais, prisidengdami verslo ir visos bendruomenės vardu.

Vaidas Šalaševičius
KPPAR Marijampolės filialo tarybos narys
Lietuvos teisininkų draugijos narys
UAB „Justicija“ direktorius
Regionų verslo plėtros asociacijos prezidentas

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas