Marijampolės kolegijoje pristatytos sumanios korupcijos prevencijos priemonės

Kovoti su korupcija – tai keisti visuomenės mąstymą. Kaip jau buvo skelbta šių metų pradžioje, Lietuva kasmetiniame korupcijos suvokimo indekse nukrito net šešiomis pozicijomis ir užima 38 – tą vietą. Marijampolės kolegijos dalyvavimas projekte „Sumanus valdymas viešajame sektoriuje per tvarią regioninę plėtrą“ – tai įrodymas, kad Marijampolės kolegija yra lyderis Pietvakarių Lietuvoje kuriant inovatyvias antikorupcines priemones. Kita vertus, tai nėra tik regioninės svarbos projektas – kovo 22 d. Seime vyko Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininko Dainiaus Gaižausko spaudos konferenciją „Regioninė tvari plėtra ir pažangios antikorupcinės priemonės“, kurioje dalyvavo Marijampolės kolegijos direktorius dr. Vaidotas Viliūnas, Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos direktorė Eglė Celiešienė, NVO vaikams konfederacijos direktorė Elena Urbonienė. Vaizdo įrašą galite rasti čia: http://media.lrs.lt/video/VIDEO/2017/3/F788B1E2-AAD1-4776-8184-3976203D5BE6/MEDIUM/f36edd4d-871d-4ca7-be0b-4d03ecc1ab6a.mp4

Projekto „Sumanus valdymas viešajame sektoriuje per tvarią regioninę plėtrą“ tikslas buvo plėtoti sumanųjį valdymą viešajame sektoriuje, perteikti partnerių Asker Næringsråd ir Fleksibel utdanning Norge iš Norvegijos žinias ir patirtį įgalinant regioninę tvarią plėtrą. Taip siekiama prisidėti prie Lietuvos regioninės politikos tikslų, regioninės plėtros įgyvendinimo pasinaudojant Norvegijos Karalystės patirtimi, žiniomis bei jas pritaikyti Lietuvos Respublikos savivaldybių institucijoms ir įstaigoms. Projekte dalyvauja Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija, Marijampolės kolegija bei kiti partneriai.

Projekto metu buvo sukurta virtuali mokymosi aplinka http://socin.eu/. Tai mokymosi įrankis skirtas viešojo sektoriaus darbuotojų kompetencijų tobulinimui. Taip pat pradėta kurti internetinė priemonė http://www.antikorupcija.eu skirta viešojo sektoriaus ar viešąsias paslaugas teikiančioms organizacijoms, padėsianti užtikrinti organizacijos veiklos skaidrumą.

Kovo 23 d., Marijampolės kolegijoje vyko konferencija „Sumanus valdymas viešajame sektoriuje: inovatyvios antikorupcinės priemonės“. Šis renginys – baigiamoji projekto dalis. Marijampolės kolegijoje vykusi konferencija išsiskyrė ir savo formatu. Rytinėje sesijoje konferencijos organizatoriai (Eglė Celiešienė – Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija ir Rasa Zygmantaitė – Marijampolės kolegija) pristatė projekto metu sukurtus produktus. Taip pat doc. dr. Eglė Vaidelytė (Kauno Technologijos Universitetas) pasidalino įžvalgomis apie nevyriausybinio ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimą, korupcijos prevencijos priemones pristatė LR Specialiųjų Tyrimų Tarnybos Kauno valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Daina Paštuolienė, naujausiais korupcijos prevencijos iniciatyvų Lietuvoje pavyzdžiais pasidalino Finansų ministerijos ES investicijų komunikacijos skyriaus atstovas Jonas Balkevičius. Popietinėje sesijoje dalyviai buvo pakviesti į tris užsiėmimus, kuriuose diskusijų ir įvairių veiklų metu pasidalino savo patirtimi ir įžvalgomis tobulinant antikorupcines priemones.

Projekto partneriai:

  1. Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
  2. Ignalinos rajono savivaldybė
  3. Viešoji įstaiga Alantos technologijos ir verslo mokykla
  4. Molėtų rajono savivaldybės administracija
  5. Utenos rajono savivaldybės administracija
  6. Utenos socialinės globos namai
  7. Kauno rajono savivaldybė
  8. Asker Næringsråd
  9. Fleksibel utdanning Norge

Loreta Karalukaitė

Marijampolės kolegijos Projektinės veiklos skyriaus specialistė

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE