Marijampolės LEZ plėtrai – beveik 3,4 mln.

Pasaulio ekonomikai išgyvenant įtemptą laikotarpį Marijampolės laisvosios ekonominės zonos (LEZ) plėtra nesustoja. Marijampolės savivaldybės administraciją pasiekė žinia, kad pateiktas projektas „Investicijų pritraukimui svarbios inžinerinės infrastruktūros vystymas“ pateko tarp LR vidaus reikalų ministerijos siūlomų finansuoti projektų. Planuojama projekto vertė beveik 3,4 mln. Eur, iš jų: Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšos – 2,84 mln., valstybės biudžeto lėšos – 250 tūkst., Marijampolės savivaldybės biudžeto lėšos – 270 tūkst.

Ministerijos sprendimas skirti finansavimą leis šalia jau veikiančios laisvosios ekonominės zonos, kitoje kelio į Baraginę pusėje, Marijampolės savivaldybės nuosavybės teise valdomoje beveik 13 hektarų teritorijoje, iš kurių 5,8 ha turi LEZ statusą, įrengti infrastruktūrą: privažiavimo kelius, vandentiekio, buitinių ir lietaus nuotekų tinklus, dujotiekį, ryšių koridorius bei privažiavimus į sklypus.

LR vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė Marijampolėje lankėsi dar sausio pradžioje. Tąkart ministrė susipažino su planuojama LEZ teritorijos plėtra ir aplankė jau veikiančią UAB „Dovista“ gamyklą. Anot ministrės, Marijampolės LEZ yra viena iš geriausiai valdomų LEZ visoje Lietuvoje.

Mero pavaduotojas Paulius Marozas papasakojo, kad projekto pateikimui savivaldybės administracija turėjo mažai laiko: „Privalėjome suspėti laiku patvirtinti Integruotų teritorijų vystymo programos pakeitimus. Šie pakeitimai buvo svarstomi Regiono plėtros ir Savivaldybės tarybose. Ypač daug pastangų įdėjo savivaldybės specialistai ir projektuotojai, kurie nuolat derino įvairias detales su Vidaus reikalų ministerijos darbuotojais. Taip pat nemažas iššūkis buvo gauti gyventojų ir įmonių, per kurių žemės sklypus bus tiesiama inžinerinė infrastruktūra, sutikimus. Džiaugiuosi daugumos jų supratingumu ir geranorišku bendradarbiavimu. Šis projektas bus naudingas ir gyventojams bei įmonėms, kurių sklypai ribojasi su šia teritorija, nes ateityje, atsiradus poreikiui, būtų galima jungtis prie diegiamos infrastruktūros, pavyzdžiui, naujai tiesiamų elektros linijų“.

Vicemeras tikisi, kad galimybė, kurią gavo Marijampolės LEZ, leis pakartoti ankstesnę sėkmę pritraukiant investuotojus. Marijampolės LEZ teritorija jau yra pavyzdys, kaip sudarius palankias sąlygas galima pritraukti naujų investicijų, kurti naujas darbo vietas ir tokiu būdu užtikrinti savivaldybės ir viso Marijampolės regiono ekonomikos augimą.

Naujos įmonės ir jų darbuotojai dažnai tampa kitų vietos verslų tiekėjais ir klientais, todėl naujų įmonių atsiradimas yra naudingas kai kuriems kitiems vietos verslams. Puikus to pavyzdys – pirmoji savo privačias investicijas netoliese pradėjusi UAB „Juodeliai“. Įmonė jau stato pakavimo elementų gamyklą, kuri taps viena moderniausių ir našiausių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Planuojama, kad įrengus reikiamą infrastruktūrą, investuotojams bus pasiūlyti net trys sklypai.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE