Marijampolės merė pričiupta melavusi apie deklaruotą dukros darbovietę

Marijampolės gyventojų prašymu Alfa.lt pasidomėjo šio miesto merės Irenos Lunskienės dukros darbu valdiškame sektoriuje. Nors marijampoliečių nuogąstavimai, kad merės atžala darbą Marijampolės profesinio rengimo centre (MPRC) gavo su mamos pagalba, kol kas neįrodyti, paaiškėjo kitas įdomus dalykas – I. Lunskienė nėra deklaravusi dukters darbovietės, nors prieš kurį laiką teigė, kad viskas deklaruota.

I. Lunskienės dukra Monika Lunskutė, anksčiau dirbusi Marijampolės savivaldybės Teisės departamento vyresniąja specialiste, šiuo metu dirba projektų vadove MPRC.

Šis profesinio rengimo centras – biudžetinė įstaiga, kuriai lėšų skiriama iš valstybės biudžeto. Į portalą kreipęsi gyventojai nuogąstauja, kad darbą valdiškoje įstaigoje merės dukra galėjo gauti ne dėl turimų įgūdžių ir kvalifikacijos, o dėl motinos protekcijos.

Alfa.lt susisiekus su I. Lunskiene, Marijampolės merė patikino, kad negalėjo padėti dukrai gauti darbo, nes MPRC pavaldus Švietimo ir mokslo ministerijai, ne savivaldybei. I. Lunskienė taip pat tikino, kad yra deklaravusi, kur dirba jos atžala.

„Aš deklaravusi. Kur mano vaikai dirba, viskas deklaruota. Ji pati deklaravo pajamas“, – praėjusią savaitę teigė I. Lunskienė.

Tačiau pasiteiravus Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) paaiškėjo, kad I. Lunskienė nėra deklaravusi dabartinės dukros darbovietės.

Kaip informavo VTEK, 2015 m. birželio 12 d. pateiktoje interesų deklaracijoje I. Lunskienė nurodė, kad jos dukra dirba savivaldybės Teisės departamente, o vėliau, 2016 m. balandžio 4 d., patikslintoje deklaracijoje šių aplinkybių nenurodė.

Tačiau ši interesų deklaracija – paskutinė, kurią I. Lunskienė pateikė per pastaruosius metus. Kitaip tariant, merė, kuri teigė, kad „viskas deklaruota“, išties per pastaruosius dvejus metus nenurodė, jog dukra dirba kitoje biudžetinėje įstaigoje. O VTEK skelbia, kad privačių interesų deklaracija turi būti patikslinta per 30 dienų, jei atsiranda naujų deklaruotinų duomenų.

Dėl šio neatitikimo susisiekus su I. Lunskiene, Marijampolės merė teigė, kad nedeklaravo dukros darbovietės, kadangi ši – nesusijusi su jos savivaldybe, todėl tokių duomenų deklaruoti ji neprivalo.

„Aš deklaravusi tai, ką man reikėjo deklaruoti pagal įstatymą. Sūnų deklaravau, dukra nedirba man pavaldžioje įstaigoje, ir man neprivalu jos deklaruoti“, – teigė I. Lunskienė.

Tačiau VTEK dar anksčiau Alfa.lt yra teigusi, kad deklaruojantis asmuo privalo nurodyti artimuosius, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas.

„Jeigu yra didelė tikimybė, kad atliekant tarnybines pareigas X rajono merui nuolat teks dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus, susijusius su biudžetine įstaiga, kurioje dirba jam artimas asmuo, X rajono meras privačių interesų deklaracijos priede turėtų nurodyti aplinkybes, dėl kurių ateityje gali kilti interesų konfliktas, o esant interesų konflikto situacijai – nusišalinti nuo sprendimų, susijusių su šia biudžetine įstaiga, rengimo, svarstymo ir priėmimo“, – teigiama VTEK atsiųstame rašte.

Nors MPRC išties priklauso Švietimo ir mokslo ministerijai, su Marijampolės savivaldybe šis centras išlieka glaudžiai susijęs, mat savivaldybė gali spręsti, ar skirti šiai įstaigai patalpų, mokesčių lengvatų ir pan.

Šaltinis:

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas