Marijampolės PRC absolventės Silvijos sėkmės istorija

Silvija, esi Marijampolės profesinio rengimo centro komandos narė, tačiau žinome, kad taip pat esi buvusi Marijampolės PRC mokinė. Papasakok apie profesijos pasirinkimą, kas jį nulėmė?

Apskritai, profesinę mokyklą pasirinkau norėdama sutaupyti laiko. Labai skubėjau įsilieti į darbo rinką, žinojau, jog turėdama specialybę, darbdaviams būsiu naudingesnė. Tuo metu viliojo ir bendrabutis, stipendija ir ta laisvė, kuri suteikė man daug savarankiškumo. Pirmiausia pasirinkau virėjos specialybę – darbo visuomet yra, mokykloje suteikiami pradmenys, kaip įkurti savo verslą, o jei ir nedirbčiau pagal specialybę – gaminti reikės namuose. Antroji specialybė – sekretoriaus – suteikė man raštvedybos žinių, kurias šiandien panaudoju darbe.

Kadangi neapsiribojai tik virėjos diplomu, o mokslus tęsei –pasirinkai sekretorės profesiją, gal gali pasidalinti įspūdžiais, kas tau labiausiai patiko mokymosi procese?

Labiausiai man patiko mokytojų užsispyrimas ir profesionalumas. Kadangi buvau moksliukė, mokytojai visuomet iš manęs tikėjosi daugiau. Tuo metu labai erzino spaudimas, tačiau tik jų dėka dabar galiu pasigirti, jog dirbu savo mylimoje mokykloje.

Kaip jau minėjau, šiuo metu dirbi Marijampolės PRC ir iš mokinės tapai darbuotoja. Kaip tau sekasi šiandien? Kokia tavo darbo specifika? Ar kasdieniame darbe pritaikai žinias ir įgūdžius, kuriuos įgijai mokantis centre?

Kai darai tai, ką mėgsti, tuomet nedirbi nė vienos dienos. Taip yra ir šiandien – darbas man patinka, kiekvieną rytą čia einu su džiaugsmu. Aš užimu sektoriaus vadovo pareigas, atsakau už Marijampolės PRC viešinimą, dirbu su maketavimo bei video montavimo programomis (nors niekada nemaniau, kad tai gali būti smagi veikla), administruoju socialinius tinklus ir kt. Su metais pareigų atsiranda vis daugiau. Šiuo metu dirbu mokinių priėmime, padedu mokiniams profesinio orientavimo klausimais, esu atsakinga už LAMA BPO sistemos administravimą. Čia sėkmingai pritaikau žinias, įgytas besimokant sekretoriaus modulinėje mokymo programoje.

Kadangi turi daug patirties dirbant mokinių profesinio orientavimo ir priėmimo laikotarpiu, tikriausiai teko nemažai pabendrauti su jaunais žmonėmis, kurie dvejoja ir svarsto, kokią profesiją rinktis. Gal gali patarti, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ieškant sprendimo, kuri profesija tinkamiausia, skirta būtent tau?

Nemaža dalis mokinių ateina su tikslu stoti į aukštąją mokyklą. Marijampolės PRC yra tarpinė stotelė – čia jie įgyja profesiją, kuri padės jiems lengviau įsidarbinti besimokant kolegijoje ar universitete – tokie mokiniai mane labai žavi. Pavydžiu žmonėms, kurie jau gimsta žinodami, ką nori veikti gyvenime, tačiau esant tokiai didelei specialybių pasiūlai, nenuostabu, kad jaunimas pasimeta ir nežino, ką išsirinkti. Tiesą pasakius, aš ir pati dar nežinau, kuo noriu būti, bet drąsiai galiu teigti, kad save atrasti galima tik bandant kažką daryti. Jaunuoli, eik savanoriauti, nebijok pakeisti darbo vietos, jeigu jautiesi ne „savo rogėse“, įgyk ne vieną kvalifikaciją, išbandyk save maksimaliai visur, nes tik tada atrasi tai, kas tave „veža“.

MPRC logo

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE