Marijampolės profesinio rengimo centras turi kuo pasidžiaugti!

Marijampolės profesinio rengimo centras turi kuo pasidžiaugti!„Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas

Šių metų lapkričio 14 d. Marijampolės profesinio rengimo centre vyko etnokultūros projekto „Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“ Suvalkijos (Sūduvos) regiono varžytuvės. Jose dalyvavo komandos iš Vilkaviškio, Kudirkos Naumiesčio ir Paslaugų skyrių.

Šiuo projektu buvo siekiama supažindinti mokinius su turtingais regionų vestuvių papročiais, kulinarijos bei materialiuoju paveldu, stiprinti tautos vienybę, toleranciją, bendrinės kalbos ir tarmių kultūrą. Projekto tema – vestuvės, todėl mokiniai savo regionui būdinga tarme turėjo suvaidinti pasirinktą vestuvių epizodą, pristatyti tik tam regionui būdingus patiekalus, kuriuos patys ir gamino. Dalyviams buvo pateikti klausimai iš kulinarijos, tautinio ir etninio paveldo sričių.

Sėkmingiausiai pasirodė Paslaugų skyriaus virėjų grupė, kurią sudarė: Inesa Samuolytė, Rasmina Vyšniauskaitė, Jurgita Junevičiūtė, Žilvinas Žibūda ir Linas Urbas. Konkursui mokinius paruošė profesijos mokytojos Virginija Stankevičienė ir Daiva Kasakaitienė. Laimėjusi komanda laimėjo kelialapį į antrąjį etapą, kuris vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre.

II-ajame etape dalyvavo komandos iš visos Lietuvos, o Marijampolės profesinio rengimo centro komanda iškovojo I-ąją vietą!

 

Marijampolės profesinio rengimo centro informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE