Marijampolės savivaldybė ėmėsi spręsti „drifto“ triukšmo problemą

Netoli „Via Baltica“ automagistralės, teritorijoje tarp Pietarių ir Puskelnių kaimų kiekvieną savaitgalį nuo pat vasaros girdimas automobilių variklių gausmas, padangų cypimas, jaučiamas svylančios gumos kvapas.

Čia privačioje asfaltuotoje aikštelėje renkasi drifto (šonaslydžio) entuziastai, vyksta treniruotės ir varžybos. Tačiau tokia kaimynyste ir jos keliamu triukšmu piktinasi aplinkinių kaimų gyventojai, kurie surinko daugiau nei 300 čia gyvenančių žmonių parašų ir pagalbos kreipėsi į Marijampolės savivaldybės merą.

Pasak gyventojų, jau visus vasaros savaitgalius, jie jaučia didžiulį diskomfortą, negalėdami ramiai ilsėtis ar leisti laiką savo kiemuose dėl nepakeliamo triukšmo ir nosį riečiančio kvapo. Gyventojai bandė surasti bendrą kalbą su šio sporto entuziastais, tačiau nesulaukė noro rasti kompromisą.

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, išgirdęs gyventojų pagalbos prašymą, nedvejodamas ėmėsi spręsti susidariusią situaciją. Drifto entuziastų buvo paprašyta atsižvelgti į visai netoli gyvenančius žmones ir ieškoti priemonių triukšmui sumažinti arba galimybės veiklą vykdyti kitur. Tačiau, pasak sportininkų, galimybės veiklą vykdyti kitur nėra, o imtis triukšmą mažinančių priemonių jie šiuo metu neplanuoja.

Nepavykus rasti kompromiso, savivaldybės meras, atstovaudamas savivaldybės gyventojų interesams bei palaikydamas jų teisę į poilsį, jau surengė tris pasitarimus su Nacionalinės Žemės tarnybos, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento, Aplinkos apsaugos departamento Marijampolės valdybos ir Marijampolės savivaldybės administracijos atstovais. Minėtų institucijų atstovai analizuoja situaciją pagal savo kompetencijas ir ieško galimų sprendimo būdų.

„Gerbiu visas sporto šakas ir visuomet stengiuosi palaikyti sportininkus. Suprantu, kad driftas tikrai turi savo gerbėjų būrį ir kad taip lavinami vairavimo įgūdžiai. Tačiau aplinkui drifto aikštelę gyvenantys žmonės kenčia ir į tai negalima nekreipti dėmesio. Ieškosime tol, kol rasime galimybę užtikrinti gyventojų ramybę ir poilsį“, – kalba Marijampolės savivaldybės meras.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE