Marijampolės savivaldybėje švietimas išlieka vienu iš svarbiausių prioritetų

Kiekvienais metais keičiantis demografinei padėčiai visoje Lietuvoje, pasikeitimai vyksta ir kiekvienoje savivaldybėje. Šiuo atveju Marijampolėje bėgant metams sumažėjo ne tik absoliutus gyventojų skaičius, tačiau pokytis matosi ir vaikų bei jaunimo tarpe – šių metų sausio 1 d. duomenimis mūsų savivaldybėje marijampoliečių iki 18 metų gyveno 10588, o tai yra beveik 1000 vaikų mažiau nei tuo pačiu metu 2015 metais.

Natūralu, kad mažėjantis vaikų ir jaunimo skaičius sąlygoja pasikeitimus ir švietimo sektoriuje.  Šiais metais Marijampolės savivaldybės pavaldumo ir nevalstybinėse mokyklose mokinasi 6718 mokinių. Džiugu, tai, kad palyginus su tokiu pat metu praėjusiais metais, mokinių skaičius sumažėjo tik 19. Siekiamybė – visiems šiems mokiniams sukurti patogias, saugias ir tobulėjimą skatinančias mokymosi erdves bei užtikrinti nenutrūkstamą ugdymosi procesą ne tik esant įprastoms sąlygoms, bet ir nepaisant šalutinių veiksnių, kaip šiuo atveju – pandemijos.

„Sulig kiekvienais metais tiek visoje Lietuvoje, tiek mūsų mieste vyksta demografiniai pakitimai, kinta gyventojų švietimo poreikiai, mokinių skaičius. Taip pat prie nuolatinio švietimo aplinkos kitimo prisideda ir socialiniai, kultūriniai ir ekonominiai veiksniai, kurie sąlygoja reikalingumą keistis ir prisitaikyti prie kintančios aplinkos. Suprasdami tai ir laikydami švietimą vienu iš prioritetų – vien šiais 2021–aisiais didžiąją dalį 52,1 proc. savivaldybės biudžeto skyrėme būtent švietimo ir ugdymo proceso užtikrinimui. “, – sako savivaldybės meras Povilas Isoda.

Praėjusiais metais pavyko padaryti išties nemažai reikšmingų darbų švietimo sektoriuje. Buvo rūpinamasi švietimo įstaigų materialinės bazės turtinimu, infrastruktūros  gerinimu. Savivaldybės lėšos buvo skirtos mokyklų vidaus, lauko ir edukacinių erdvių modernizavimui, tvorų keitimui, valgyklų, bendrųjų erdvių, kiemų atnaujinimui, san. mazgų renovavimui ir kt. Didžiausi ir daugiausiai lėšų pareikalavę projektai: Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Rasa“ stogo atnaujinimas, „Žiburėlio“ mokyklos-daugiafunkcio centro vidaus patalpų remontas, „Šaltinio“ progimnazijoje virtuvės įrengimas, „Ryto“ mokykloje įrengtos naujos pradinio ugdymo klasės ir kt.

Mokykla–darželis „Želmenėliai“ tapo lopšeliu–darželiu „Želmenėliai“, kuriame įkurtos 4 naujos ikimokyklinio ugdymo grupės. Šių naujų grupių atsiradimas pilnai išsprendė 3–6 metų vaikų, norinčių lankyti darželį, poreikius.

Vykdomo ES projekto pagalba daug erdvių atsinaujino Rygiškių Jono gimnazijoje. Moksleivių kūrybos centras pasikeitė iš esmės ir dabar jaunimui gali pasiūlyti platų būrelių ir užimtumo programų pasirinkimą.

Esant profesionalių švietimo įstaigų vadovų trūkumui Marijampolės savivaldybė keturiems marijampoliečiams, Marijampolės švietimo įstaigų atstovams, biudžeto lėšomis finansuoja Švietimo lyderystės studijas ISM universitete.

Žinoma dalis pasikeitimų, reorganizuojant įstaigas ir tokiu būdu optimizuojant lėšas bei gerinant ugdymo kokybę yra įgyvendinama vykdant bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos bendrąjį planą. Marijampolės savivaldybės taryba nuo 2005 m. tvirtina trimetį Marijampolės savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos bendrąjį planą, toks paskutiniame tarybos posėdyje buvo patvirtintas ir 2021–2025 metų laikotarpiui.

Pasak Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininko Alvydo Zdanio Marijampolės savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021–2025 metų bendrajame plane numatytas vienas itin svarbus pokytis – Marijampolės „Smalsučio“ pradinės mokyklos „nuauginimas“ per trejus metus. Vaikai, kurie yra pradėję mokytis šioje švietimo įstaigoje, galės ją pabaigti, tik 2023 m. ketvirtokai pereis į kitą mokyklą kartu su juos mokiusia mokytoja, todėl adaptacija prie kitos mokyklos aplinkos bus lengvesnė. Planuojama, jog  2023 metų rugsėjo 1 d. mokyklos veikla bus oficialiai nutraukta.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE