Marijampolės savivaldybės finansuojamas švietimo lyderystės studijas pradėjo 4 marijampoliečiai

ISM universitete prasidėjo Švietimo lyderystės magistrantūros studijos. Tarp 76 studentų – 4 marijampoliečiai, Marijampolės švietimo įstaigų atstovai, kurių studijas finansavo Marijampolės savivaldybė.

Jau kurį laiką vyrauja diskusijos apie nacionalinio masto problemą – mokytojų ir darželių vadovų trūkumą. ISM vadybos ir ekonomikos universitetas inicijavo projektą „Švietimo lyderystė“, kuris skirtas esamų ir būsimų švietimo įtaigų vadovų rengimui ir vadybinių kompetencijų stiprinimui.ISM Povilas Isoda

Marijampolės savivaldybė meras Povilas Isoda, vos išgirdęs apie šį projektą, ėmėsi iniciatyvos atrasti galimybę finansuoti keturias studijų vietas, kad Marijampolės švietimo įstaigose dirbantys žmonės galėtų augti, tobulėti, stiprinti savo vadybines kompetencijas ir kurti jose pokytį.

Pasak šios iniciatyvos įgyvendintojos ir pretendentų atrankos komisijos pirmininkės Marijampolės savivaldybės mero patarėjos Agnės Pavelčikienės, buvo sulaukta palyginti nemažo susidomėjimo iš švietimo srityje dirbančių darbuotojų – sulaukta 11 paraiškų gauti finansuojamą studijų vietą ISM Švietimo lyderystės magistrantūros studijos programoje. Pagrindiniai reikalavimai pretendentams buvo turėti bet kurios srities aukštąjį universitetinį išsilavinimą, ne mažiau nei 3 metų darbo patirtį vienoje iš Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų bei mokėti anglų kalbą ne žemesniu nei B1 lygiu. Reikalavimus atitiko 4 marijampoliečiai, kurie buvo patvirtinti ISM universiteto po ten vykusių motyvacinių pokalbių ir jau pradėjo siekti Švietimo lyderystės magistrantūros studijų diplomo.

Šiemet studijuoti ISM pradėjo 76 mokyklų ir darželių atstovai iš visos Lietuvos. Daugiausiai švietimo atstovų – iš gimnazijų bei ikimokyklinių ugdymo įstaigų. Jų studijas finansavo Vilniaus miesto, Marijampolės, Rokiškio, Radviliškio, Jonavos ir Klaipėdos savivaldybės, taip pat privati mokykla „Erudito licėjus“ bei švietimu besirūpinančios verslo įmonės: „Roquette Amilina“, „Rokiškio sūris“ ir „Rokiškio mėsinė“.

ISM„Esame suvalkiečiai, todėl į kiekvieną projektą investuojame tik tada, jeigu tikime jo grąža. Marijampolėje turime puikių pavyzdžių, kiek daug priklauso nuo mokyklos vadovo. Tarkim, kai kaimo mokyklai vadovauti ryžtasi pavaduotoja, baigusi Švietimo lyderystės studijas, tikrai jaučiama aukšta jos kompetencija, proveržis, nauji vadybiniai sprendimai ir drąsa imtis vadovavimo. Dėkoju Jums, švietimo lyderiai, kad visą Lietuvą ryžtatės imti į savo rankas, nes nuo Jūsų visų priklausys, kokia bus mūsų ateitis ir mūsų švietimas“, – ISM Švietimo lyderystės studijų programos atidarymo renginyje kalbėjo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE