Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų moksleiviai ir darželinukai kūrė kalėdinius žaisliukus iš atliekų

Kasmet paskutinę lapkričio savaitę vykstanti Europos atliekų mažinimo savaitė – visose Europos šalyse vienu metu vykstanti kampanija, kurios tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais.

Šiemet Europos atliekų mažinimo savaitės tema – žiedinės bendruomenės. Kviečiama dėmesį sutelkti į naujų žiedinės ekonomikos plėtros galimybių paieškas atsigręžiant į bendruomenes, raginant jas veikti, kartu rūpinantis atliekų prevencija ir mažinimu.

Šia proga rengiamos edukacinių filmų peržiūros, viktorinos, diskusijos, konkursai, ekskursijos, organizuojamos dirbtuvėlės, kuriose galima pasigaminti kalėdinių žaisliukų, advento kalendorių, karnavalinių rūbų iš antrinių žaliavų ar nebenaudojamų daiktų. Dauguma veiklų pagrįstos principu sumažinti, panaudoti dar kartą, perdirbti. Keičiamasi idėjomis, kaip išvengti atliekų, jas prikelti naujam gyvenimui, mokoma jas tinkamai tvarkyti ir pan.

Marijampolės savivaldybė kartu su UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centru taip pat prisidėjo prie šios gražios akcijos – Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų moksleiviai ir darželinukai kūrė kalėdinius žaisliukus iš atliekų. Paroda eksponuojama Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo edukacijos centre ir veiks iki gruodžio 23 d.

Darbus kūrė net 10 mokyklų ir vaikų darželių. Vaikų lopšeliai-darželiai: „Vaivorykštė“, „Rasa“, „Nykštukas“, „Rūta“, „Žiburėlio“ mokykla-daugiafunkcinis centras, „Šaltinio“, Petro Armino ir Jono Totoraičio progimnazijos, Rygiškių Jono ir Šv. Cecilijos gimnazijos.

Dėkojame mokytojams ir kūrinių autoriams ir kviečiame apsilankyti parodoje.

Europos atliekų mažinimo savaitė / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE