Marijampolės savivaldybės tarybos valdančioji dauguma nenori mažesnių šilumos kainų

Marijampoliečiai daug metų už šilumą moka kur kas daugiau nei vidutiniškai Lietuvoje, nes socialdemokratų valdoma savivaldybė jau du dešimtmečius nuomoja šilumos ūkį UAB „Litesko“, kurios tiekiamos šilumos kaina yra viena brangiausių. Tai rodo Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos duomenys.

Štai visą vasarą už šilumą (karštą vandenį) Marijampolės gyventojai mokėjo 56 procentais daugiau negu vidutiniškai šalyje, ir panašu į tai, kad ši tendencija nežada keistis. Tai reiškia, kad jei būsimo šildymo sezono metu už 50 kvadratinių metrų ploto buto šildymą per mėnesį vidutiniškai Lietuvoje reikės mokėti apie 100 eurų, tai Marijampolėje už tokio dydžio buto šildymą teks pakloti per 150 eurų per mėnesį, t.y. maždaug 50 eurų daugiau.

Balsavimas_del_silumosAtsižvelgdami į Marijampolės savivaldybės gyventojų lūkesčius mokėti už šilumą teisingą kainą, kuri būtų artima vidutinei šalyje, Marijampolės savivaldybės tarybos TS-LKD frakcija parengė savivaldybės tarybos sprendimo projektą, kuriuo buvo siūloma papildyti savivaldybės tarybos 2019-2023 metų veiklos prioritetų sąrašą nauju prioritetu, kuris įpareigotų Marijampolės savivaldybės administraciją prioritetiškai rūpintis, kad centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Marijampolės savivaldybėje būtų mažinama iki vidutinės centralizuotai tiekiamos šilumos kainos Lietuvoje lygio.

Deja, bet balsuojant dėl šio sprendimo projekto rugpjūčio 31 dieną vykusio tarybos posėdžio metu visi valdančiajai koalicijai priklausantys savivaldybės tarybos nariai balsavo taip, kad jis nebūtų patvirtintas. Taigi savivaldybės bei administracijos vadovai ir toliau galės nedaryti nieko, kad marijampoliečiai už šilumą mokėtų mažiau, o „Litesko“ bendrovė – toliau  skurdinti marijampoliečius.

Rugsėjo 10 dieną savivaldybės tarybos TS-LKD frakcija apsilankė UAB „Marijampolės šilumos tinklai“ ir bendrovės „Litesko“ filiale „Marijampolės šiluma“ siekdami sužinoti, kodėl šilumos kaina Marijampolėje yra tokia didelė, ir paskatinti jos mažinimo procesą. Po šių susitikimų pasitvirtino, kad šilumos tiekėjai neturi jokio intereso dėl kainos perskaičiavimo mažėjimo kryptimi, o savivaldybės atstovams tai irgi mažai rūpi.

Iš viso to, kas išdėstyta, seka paprasta išvada: abiem pusėms (tiek šilumos tiekėjui, tiek vietos valdžiai) aukšta šilumos kaina galimai yra naudinga. Dėl to šilumos tiekėjas gauna kur kas didesnį pelną. Ir kas galėtų paneigti galimybę, kad dalis šio viršpelnio „nenubyra“ savivaldybės valdantiesiems?

Šilumos kainų statistika Marijampolė

Marijampolės savivaldybės tarybos

TS-LKD frakcijos informacija

 

 

Sponsored Video

Jums gali patikti
1 Komentaras
  1. Pilietiskas zmogus sako

    Mieli savivaldybes tarybos nariai, kodel pvz sostineje silumos islaidos yra mazesnes nei Marijampolėje, jau desimtmetis praejo kai zmones moka didelius pinigus uz sildyma, ar tai normalu? Nera niekur teisybės, isrinkom lyg ir gera mera Povila Isoda. Tai mere imkites kazkokiu veiksmu nelaukit kol dar vienas desimtmetis praeis, skurdinat savo krasta, didelis ne darbingumas Marijampoleje ir plius dar apkraunat mokesciu nasta. Man isvis nesuvokiama, kaip veikia tokia neskaidri sistema, sildymu tai net nepavadinsi ziemos sezonu, nes radiatoriai vos vos silti, bet visiems nusisvilpt, mokekit kvaileliai saskaitas

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE