Marijampolės sportui jau 100 metų

Laiko tėkmė nenumaldomai bėga, nusinešdama užmarštin didelę dalį praeities. Pirmuosiuose sporto dirvonuose sunkiai plušėję pavieniai asmenys, entuziastai savo pastangomis sukūrė vertingą paveldą, tačiau jų pavardės Marijampolės istorijoje mažai žinomos, o ne viena jų ir visiškai pamiršta.

Šie metai yra labai gera proga visa tai prisiminti, nes 1921 metais mūsų mieste buvo įsteigta viena iš devynių tuo metu Lietuvoje veikusių sporto organizacijų – Marijampolės sporto sąjunga, kuri propagavo futbolą, tenisą, lengvąją atletiką, beisbolą ir davė pradžią organizuotam sportui mūsų krašte.

Marijampolės sporto šimtmečio paminėjimas tai padėka sporto pradininkams, buvusiems ir esamiems mūsų miesto sportininkams, jų mokytojams ir treneriams, sporto puoselėtojams ir propaguotojams, visiems tiems, kurie už nuveiktus darbus nusipelnė didelės pagarbos ir nuoširdaus padėkos žodžio.

Asociacija „Marijampolės sporto veteranai“ organizuoja fotografijų parodą, skirtą šiems jubiliejiniams mūsų miesto sporto metams paminėti. Krepšinio trenerio Gintauto Žibūdos sukauptoje unikalioje fotografijų kolekcijoje pamatysime sporto pradininkus, pirmuosius sporto švenčių dalyvius, basakojus krepšininkus, kaip atrodė pirmosios sporto aikštelės, stadionai, sportinė apranga. Kaip kito miestas, jo žmonės, socialinė miestiečių gerovė.

Parodos atidarymas liepos 16 d. (penktadienis) 16.00 val. Marijampolės kultūros centre. Nepraleiskite progos pamatyti unikalias fotografijas ir išgirsti istorijas.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE