Marijampoliečiai – puikus kraujo donorystės pavyzdys

Pirmasis vasaros mėnuo kaip niekad lepina karštais orais ir itin aukšta oro temperatūra, viršijusia net 30 laipsnių kartelę. Natūralu, kad vasaros metu nemaža dalis gyventojų išvyksta atostogauti todėl pastebima, kad kraujo aukojančių žmonių srautai sumažėjo. O tuo tarpu ligoninėse kraujo poreikis nemąžta. Todėl VšĮ Nacionalinis kraujo centras lanko Lietuvos miestus ir organizuoja kraujo donorų akcijas.

Šiandien kraujo donorystės akcija vyko Marijampolėje, pagrindinėje miesto aikštėje. Marijampolę, Rimantė Vanagienė Nacionalinio kraujo centro Donorų organizavimo grupės donorų organizatorė, įvardija kaip vieną iš aktyviausių ir labiausiai kraujo donorystę palaikančių miestų. „Čia nuolat sulaukiame gausaus būrio geranorių savanorių, kurie nuoširdžiai dalijasi savo krauju ir padeda gelbėti gyvybes. Net ir šiandien, vos pradėjome darbą, žmonės jau išsirikiavę laukė.“,- sakė R. Vanagienė.

Kaip visada sveikintiną ir sektiną pavyzdį visiems rodo Savivaldybės meras Povilas Isoda, kuris kraujo davė jau 20-tą kartą. Tai reiškia, kad buvo išgelbėta 60 gyvybių, kadangi iš vieno žmogaus paimama 450 ml. kraujo, kuris gali išgelbėti iki trijų gyvybių! „Kalbant apie kraujo donorystę, tuo pačiu kalbame ir apie gyvybių gelbėjimą. Dažnas, tapdamas kraujo donoru, net nesusimąsto apie tai, kokią gyvybiškai svarbią reikšmę turi jo kraujas. Kaskart džiaugiuosi aktyviais marijampoliečiais ir jų supratingumu“,- teigė meras P. Isoda.

Iš viso šiandien akcijoje per 4 val. kraujo davė 62 marijampoliečiai. Iš jų 14 naujų donorų, kraujo davusių pirmą kartą savo gyvenime. Daugiausiai buvo paaukota I ir II kraujo grupių kraujo, o būtent šių labiausiai ir trūksta. VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ misija ir užduotis, kad gyventojai, duodantys kraujo pirmą kartą, sugrįžtų ir taptų pakartotiniais kraujo donorais.

Kraujo donorais gali būti sveiki asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus, duodantys kraujo ar jo sudėtinių dalių. Žmogaus kūno masė turi būti ne mažesnė nei 50 kilogramų. 17 metų asmuo gali tapti kraujo donoru tik turėdamas notaro patvirtintą tėvų sutikimą arba į kraujo centrą atvykęs su vienu iš tėvų ar globėju. Moterims per metus leidžiama duoti kraujo keturis kartus, vyrams – šešis. Pertraukos tarp kraujo davimo privalo būti ne trumpesnės kaip 60 dienų.

Kraujo donorystės akcijos Marijampolėje planuojamos liepos 4 ir 25 dienomis. Sekite informaciją!

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE