Marijampoliečiai varžėsi Eurodebatuose „Aš – žalias! Mada ar būtinybė?”

Spalio 21 d. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vyko „Eurodebatai“ tema „Aš – žalias! Mada ar būtinybė?”. Debatuose dalyvavo vyresniųjų klasių moksleiviai, kurie pristatė savo idėjas apie aplinką tausojantį gyvenimo būdą ir varžėsi su savo bendraamžiais.

„Eurodebatų“ dalyvius vertino komisija: Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Marozas, Rygiškių Jono gimnazijos geografijos mokytoja Judita Leišytė, Marijampolės jaunimo organizacijų tarybos pirmininkas Vladas Polevičius ir susirinkę žiūrovai. Tai individualūs debatai, kuriuose buvo vienodai svarbios dalyvių išsakytos idėjos ir gebėjimas argumentuotai diskutuoti su kitais debatų dalyviais.

Debatuose dalyvavęs savivaldybės mero pavaduotojas P. Marozas padėkojo visiems dalyviams, kad yra smalsūs ir gilinasi į tokias aktualias temas kaip aplinkosauga ir ekologija. „Manau, vien panašios diskusijos padeda atkreipti žmonių dėmesį ir paskatina susimąstyti. Ypač malonu girdėti tokias diskusijas tarp jaunų žmonių, kurios atspindi jų atsakingumą ir susirūpinimą. Marijampolės savivaldybėje taip pat rūpinamės ekologija. Pagal savivaldybėje patvirtintą darnaus judumo planą artimiausiu metu planuojama įrengti 2 elektromobilių įkrovimo stoteles, naujai tvarkomose gatvėse įrengiami dviračių takai. Tai turėtų žmones skatinti daugiau naudotis dviračiais ar elektrinėmis susisiekimo priemonėmis ne tik pramogai, labai svarbu, kaip jau pastebėjote diskusijoje, kad ekologija rūpintumės ir kiekvienas asmeniškai savo buityje.“ – sakė mero pavaduotojas P. Marozas.

Debatuose varžėsi jaunimo atstovai: Aira Labanauskaitė, Evaldas Paltanavičius, Augustinas Sinkevičius, Agnė Žitkauskaitė. Balsų dauguma pirmąją vietą debatuose laimėjo Augustinas Sinkevičius, kuris ir tapo Marijampolės savivaldybės etapo nugalėtoju.

Marijampolės savivaldybės etapo nugalėtojas bus pakviestas dalyvauti lapkričio 18 d. Europos namuose Vilniuje vyksiančiame „Eurodebatų“ finale, kur dalyvių idėjų klausysis gerai žinomi žurnalistai, komunikacijos ir viešojo kalbėjimo ekspertai. Finalo laimėtojams numatyta kelionė į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

Projektą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos narys Marijampolėje Mažvydas Maziliauskas. Projekto partneriai: Europos Sąjungos informacijos centrai „Europe Direct”, žurnalas „IQ” ir „Humoro klubas”. Daugiau informacijos: www.europa.eu/lietuva

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE