Marijampoliečių pergalė Baltijos šalių čempionate

Pusbroliai Agnius ir Kristupas Pilipavičiai

Praėjusį savaitgalį kaimyninėje Latvijoje, netoli Jakabpilio esančioje Pilskalnės trasoje, vyko šių metų Latvijos ir tuo pačiu Baltijos šalių mini bagių čempionatas. Varžybose su savo bolidais dalyvavo apie 80 ekipažų, iš jų gausiausioje, mini bagių klasėje varžėsi net 14 lenktynininkų. Lietuvai atstovavo penki jaunieji mini bagių pilotai.

Čempionate su nuosavais mini bagiais dalyvavo ir du marijampoliečiai pusbroliai – Agnius bei Kristupas Pilipavičiai. Beje, abu jaunieji pilotai, mini bagininkai, –  praeityje garsaus lenktynininko bagi automobilių klasėje, daugkartinio Baltijos šalių ir Tarybų Sąjungos čempiono Vytauto Pilipavičiaus anūkai. Kaip sakoma obuolys nuo obels toli nekrenta (šį kartą gerąją prasme)…

Vytautas Pilipavičius su anūkais Agniumi ir Kristupu
Vytautas Pilipavičius su anūkais Agniumi ir Kristupu

Malonu pranešti, jog marijampoliečiai buvo aukštumoje ir garbingai atstovavo ne tik gimtajam miestui, bet ir mūsų šaliai. Tik šeštus gyvenimo metus einąs Kristupas Pilipavičius (Marijampolės lopšelio – darželio „Pasaka“ auklėtinis), skriedamas sudėtinga lenktynių trasa mini bagių klasėje užėmė pirmąją vietą, tapdamas šių metų Baltijos šalių čempionu, o jo pusbrolis, metais vyresnis, Agnius Pilipavičius (Marijampolės „Saulės“ pradinės mokyklos  auklėtinis), toje pat bagių klasėje užėmė antrąją vietą ir tapo Baltijos šalių šių metų vicečempionu. Pažymėtina, kad latviškos lenktynių taisyklės šiek tiek skiriasi nuo lietuviškų ir jose yra taip vadinamas „džiokerio ratas“, kuris įgalina išsiaiškinti kuris iš lenktynininkų yra pajėgesnis, tuo pačiu nesukeliant susidūrimo su konkurentu galimybės lenktynių trasoje.

Pusbroliai Agnius ir Kristupas Pilipavičiai
Pusbroliai Agnius ir Kristupas Pilipavičiai

Nors abu sportininkai šios, nepigiai kainuojančios, automobilių sporto šakos subtilybes bando pažinti dar tik dvejus metus, tačiau jau gali pasipuikuoti savo pasiekimais. Dalyvauta dešimtyje įvairaus rango varžybų ir keliose iš jų laimėtos ne tik prizinės vietos, bet ir tapta nugalėtojais.

Pasak Agniaus ir Kristupo, jie jau nekantraudami laukia Kupiškyje, rugpjūčio 1 dieną, vyksiančio Lietuvos mini bagių čempionato startų. Tad palinkėkime pusbroliams ir iš ten parsivežti nugalėtojų medalius, taip pratęsiant šaunias automobilių sporto meistrų Pilipavičių dinastijos tradicijas.

Agnius ir Kristupas Pilipavičiai ant nugalėtojų pakylos
Agnius ir Kristupas Pilipavičiai ant nugalėtojų pakylos

P.S. Žemiau publikuojame varžybų šeimininkų, latvių, atsiųstą nugalėtojų skirtingose bagių klasėse lentelę:

MINI BAGI

 1. Kristupas Pilipavičius
 2. Agnius Pilipavičius
 3. Emīls Mirošņiks

JUNIOR XTREME

 1. Markuss Ūtēns
 2. Marks Jeršovs
 3. Jānis Kozlovskis (J)

XTREME

 1. Mikus Neško
 2. Keivo Koiv
 3. Viesturs Sproģis (J)

B1600

 1. Tautvydas Urba
 2. Edgars Zīverts
 3. Janar Kadak

VAZ KLASIKA

 1. Jānis Linde
 2. Raitis Gusevs
 3. Jānis Logins

1600

 1. Jānis Lideris
 2. Juris Narubins
 3. Jānis Nagla

OPEN 2500

 1. Armands Plūme
 2. Mareks Aseriņš (J)
 3. Jānis Gustāns

2000 SUPER

 1. Ivo Gabrāns
 2. Artūrs Bāriņš
 3. Juris Smilga

B6000

 1. Ainārs Ramats
 2. Jānis Kozlovskis
 3. Dinārs Ramats

 

 Sūduvos gidas logotipas

Vytautas Karsokas 

Autoriaus nuotraukos ir nuotrauka iš Pilipavičių asmeninio albumo

Print Friendly, PDF & Email
Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE