Medikai žaidžia futbolą

Spalio 23 dieną Plungėje įvyko Lietuvos senjorų futbolo turnyras, miesto garbės piliečiui, buvusiam ilgamečiui Plungės rajono futbolo rinktinės, 1956 metais iškovojusios Lietuvos čempiono vardą, treneriui, vienam iš Plungės sporto mokyklos įkūrėjų, pedagogui Antanui Jadziauskui ( 1931-2021m.m.) atminti. Turnyras vyko pirmą kartą, tačiau tikimasi, jog jis taps tradiciniu, panašiai kaip jau dešimtį metų rengiamas senjorų futbolo turnyras Užventyje.

Šiame turnyre, gindamas Lietuvos medikų – senjorų futbolo rinktinės spalvas dalyvavo ir žinomas Marijampolės ligoninės gydytojas, didelis futbolo entuziastas, beje, šį žaidimą žaidžiąs nuo jaunų dienų, o senjorų futbolą žaidžiantis nuo 55 metų, jau aštuntą gyvenimo dešimtmetį pradėjęs, Albertas Sanulaitis. Lietuvos medikų –senjorų rinktinės garbę gina ir kitas marijampoliečiams pažįstamas gydytojas, Aivaras Dovydaitis. O prieš kelis dešimtmečius medikų mažojo futbolo rinktinėje, taip pat žaidė ir gydytojai Rimvydas Turčinskas, Gediminas Akelaitis, Aivaras Razmirskis, Linas Bieliauskas bei Algis Laurinaitis.

Pasak Alberto, Lietuvos medikų – senjorų futbolo rinktinė kasmet dalyvauja Europos bei pasaulio senjorų futbolo čempionatuose vykstančiuose įvairiuose  kraštuose. Komandos dalyvavimas turnyruose dalinai finansuojamas iš įvairių šaltinių, tačiau didžioji dalis lėšų, vis tik yra pačių medikų asmeniniai pinigai. Pandemija, deja, paveikė ir šią sritį, tad kol kas tarptautinio mąsto varžybos neorganizuojamos ir neaišku kada sportinis gyvenimas vėl vyks įprastu ritmu.

Malonu, kad  2017 metais Austrijoje vykusiame pasaulio čempionate, Lietuvos medikų senjorų futbolo rinktinė tapo net vicečempione. Skaitytojui priminsiu, jog   Lietuvos medikų futbolo asociacija įsteigta 1997 metų vasario 6 dieną ir ji priklauso Lietuvos Futbolo Federacijos Masinio futbolo Asociacijai bei Vilniaus regiono futbolo sąjungai.

Grįžtant prie turnyro Plungėje reiktų pastebėti, jog be šalies medikų senjorų futbolo rinktinės jame, taip pat dalyvavo Plungės, Šiaulių, Kretingos, Žagarės ir Klaipėdos senjorų futbolo komandos. Žaidžiama buvo ne tradicinėje, bet perpus sumažintoje futbolo aikštėje, kamuolys mušamas į mažesnius, panašius į rankinio vartus, o rungtyniaujama du kėlinius trunkančius po 15 minučių. Yra ir daugiau specifinių, būtent šiam žaidimui taikomų taisyklių, tarkim, aikštėje gali žaisti ir septyni, ir devyni žaidėjai, nes tai priklauso nuo organizatorių, kurie gali pakoreguoti taisykles kviesdami į turnyrą komandas.

Plungėje vykusio turnyro Antano Jadziausko taurei laimėti nugalėtojais tapo Lietuvos medikų senjorų futbolo rinktinė, antrąją vietą iškovojo Šiaulių, o trečiąją Klaipėdos senjorai.

Galerijoje – nuotraukos iš asmeninio Alberto Sanulaičio archyvo

Sūduvos gidas logotipas

Vytautas Karsokas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE