“Medynių” festivalyje apsilankęs kultūros ministras išgirdo apie Marijampolės teatro problemas

Marijampolės dramos teatre lapkričio 9-10 d. d. vyko baigiamasis “Medynių” festivalio koncertas: muzikinis spektaklis Retrotopija.

Festivalio „Medynės“ 2019 programos ašis – muzikinio teatro spektaklio „Retrotopija“ (režisierius Sjaron Minailo, šviesų menininkas Maarten Warmerdam, Olandija) premjera.Tai koliažas iš skirtingų XVII–XVIII a. kompozicijų (ansamblis REVERSIO), į kurį įpinamas legendinės lietuvių aktorės Jūratės Onaitytės monologas. Spektaklis – savotiškas šiuolaikinės žmonijos būklės tyrimas, kai ją nuolat apėmęs nepaaiškinamas nesaugumo jausmas, o nerimas sukelia ateities baimę ir begalinį praeities troškimą. Jūratė Onaitytė įkūnija bevardę figūrą, įstrigusią tarp praeities ir ateities. Kai ji bando paneigti savo baimę dėl artėjančios ateities ir preities idealizavimo, jos dabartis tampa vis labiau nepakeliama.

Spektaklyje apsilankė kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas su žmona literatūrologe Brigita Speičyte. Kultūros ministras domėjosi ir buvo supažindintas su nūdienos teatro problemomis ir aktualijomis.

 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE