Mėgautis profesionaliai atliekama muzika kviečia Šv. Jurgio meno sezonas

Jau septinti metai iš eilės Sūduvos krašte vyksta kultūrinis projektas „Šv. Jurgio meno sezonas“, pritraukiantis klausytojų iš visos Lietuvos ir sukviečiantis juos mėgautis profesionalia, išskirtine, bet kartu lengvai priimama muzika.

Festivalio organizatorius ir jo siela Edmundas Seilius teigia, kad nors karantinas Lietuvoje vis dar tęsiasi, pandemijos iššūkiai kėlė sunkumų, ne kartą teko keisti planus ir programą dėlioti vis iš naujo, tačiau tai nesutrukdė organizuoti marijampoliečių ir miesto svečių pasiilgo festivalio.

Pasak E. Seiliaus, festivalio metu skamba ne vien laiko patikrinta klasika ar moderni akademinė muzika, tačiau visada vietos yra džiazo ir lengvosios muzikos žanrams. Festivalis labai aktyviai lankomas ne vien Sūduvos žmonių –  visada sulaukiama svečių iš kitų Lietuvos miestų.

„Šiais metais dėmesys bus skiriamas išskirtinai Lietuvos menininkams ir profesionalaus scenos meno kūrėjams. Klausytojų laukia šeši koncertai įvairiose viešose miesto vietose, kai kurios iš jų jau puikiai žinomos ir pamėgtos, kai kurios atrodytų gal neįprastos, bet puikiai tinkamos suburti gyventojus ir dovanoti jiems puikų laiką“, – sako festivalio organizatorius E. Seilius.

Savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis taip pat džiaugiasi, kad tradiciniu tapęs festivalis sugrįžta džiuginti marijampoliečių ir miesto svečių. „Norėčiau pasidžiaugti, kad turime tokių unikalių mūsų krašto žmonių kaip Edmundas Seilius, kuriam rūpi gimtasis miestas ir kuriam yra svarbu, kaip praturtinti mūsų visų kultūrinį gyvenimą. Atrodo, tik neseniai vyko „Šv.  Jurgio meno sezono“ pirmieji koncertai, o dabar jau septinti metai, kaip E. Seiliaus dėka galime klausytis pasaulinės scenos lygiu atliekamų kūrinių, viską išgirsti ir matyt čia ­– Marijampolėje, niekur neišvykdami. Šis festivalis jau giliai įleidęs šaknis mūsų mieste, o vasara tapo neįsivaizduojam be  „Šv. Jurgio meno sezono“.

Birželio 26 d. 19 val., Marijampolės Šv. Apaštalo Mykolo bazilika. Šiais laikais aktuali tema –  moterys kūrėjos – atėjo į festivalį ne vien moteriška, bet ir aktualijų prizme. Funny Hensel-Mendelssohn, žymiojo vokiečių kompozitoriaus sesuo, buvo savo laikmečio profesionalų vertinama kūrėja, reaguojanti į pasaulio įvykius savo kūryba. To meto aktualijos ir paskatino ją sukurti „Pandemijos oratoriją“, kuri buvo skirta choleros pandemijos metu mirusiems žmonėms. Festivalio planuose yra atlikti originalią kūrinio versiją, ją įrėminant trumpais G. F. Hendelio bei F. Mendelssohn kūriniais. Lietuvos kamerinis orkestras, choras „Vilnius“, solistai Kristina Zmailaitė (sopranas), Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas), Tomas Pavilionis (tenoras), Egidijus Dauskurdis (bosas) ir maestro M. Pitrėnas atvers Lietuvai dar nežinomus opusus.

Birželio 28 d. 18 val., Marijampolės sinagogos kiemas. Koncertas „Svetimi namai“ buvo inspiruotas šių dienų litvakų dailininko Matviejaus Veisbergo kūrybos. Unikali paveikslų serija įkvėpė vienus ryškiausių Lietuvos atlikėjų Glebą Pyšniak (violončelė), Dalią Dėdinskaitę (smuikas) bei Tadą Motiečių (akordeonas) prisiminti ir atrasti litvakų kompozitorių muziką.

Birželio 30 d. 18 val., Marijampolės kultūros centras. Ansamblio „Musica Humana“ ir solistų  K. Zmailaitės, R. Grakauskaitės, R. Beinario, E. Seiliaus koncertas „La belleepoque“/“Nuostabusis amžius“. Tai vakaras, užpildytas muzikos šedevrų iš paties nuostabiausio laikotarpio, kai menas pasiekė savo klestėjimo apogėjų. Nuo prancūzų impresionistų iki italų kompozitorių, pradėjusių šio laikotarpio stilių, ir kitų kūrėjų.

Liepos 2 d. 19 val., Marijampolės senamiesčio Kačių kiemelis. Vakaras, skirtas džiazo kompozitoriaus, pianisto ir improvizatoriaus Dainiaus Pulausko grupei – vienai reikšmingiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo kolektyvų. „D. Pulausko unikalus sekstetas savo muzika užsitikrina išskirtinę vietą progresyvaus Europos „fusion“ džiazo scenoje“, – rašė kritikas Jan Patterson.

Liepos 6 d. 20 val., Basanavičiaus aikštė. Prieš metus susibūręs Lietuvos tenorų sambūris „Tenoriada“ jau spėjo sudrebinti ir pakerėti muzikos mylėtojus savo balsais, todėl Mindaugo karūnavimo dieną lietuviški balsai sudrebins Marijampolės dangų savo dainomis. „Tenoriada“ – Vaidas Vyšniauskas, Edmundas Seilius, Tomas Pavilionis,  Audrius Rubežius, Antanas Zakarauskas ir jaunieji Lietuvos tenorai.

Liepos 9 d. 19 val., Marijampolės marijonų vienuolyno sodas. Festivalio uždarymo koncertas, visada pasižymintis gera atmosfera ir šypsenomis. VDU orkestras, vadovaujamas dirigento Vytauto Lukočiaus, visus sukvies į nepamirštamų melodijų laikotarpį, kuriame karaliavo operetės žanras. Tarp vakaro svečių –  Kristina Zmailaitė, Eglė Stundžiaitė, Eimantas Bešėnas, ir kiti.

Parengta pagal organizatorių informaciją,
Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE