Merai laisvalaikiu – pilotai, grybautojai, bitininkai, artistai

Naujos kadencijos merai savo anketose mieliausiai pildė skyrelį apie pomėgius. Vienintelis Druskininkų vadovas Ričardas Malinauskas savo biografijoje apie tai neatviravo, bet išvardijo daugybę gautų apdovanojimų.

Nuo sovietmečio populiariausias valdžios žmonių pomėgis būdavo medžioklė, tačiau tarp išrinktų merų medžiotojų tėra aštuoni: trys socialdemokratai (Kelmės rajono – Vaclovas Andrulis, Zarasų rajono – Nikolajus Gusevas ir Neringos – Darius Jasaitis), du „valstiečiai“ (Panevėžio rajono – Povilas Žagunis, Šiaulių rajono – Antanas Bezaras), po vieną konservatorių (Alytaus rajono – Algis Vrubliauskas) ir „tvarkietį“ (Pagėgių – Vaidas Bendaravičius), taip pat su visuomeniniu komitetu Kaune vėl rinkimus laimėjęs Visvaldas Matijošaitis.

Populiariausi merų pomėgiai – kelionės ir sportas. Pusė vadovų prisipažino esantys prisiekę keliautojai, tiek pat tarp jų ir sporto mėgėjų. Beje, kelionių būna įvairių. Alytaus miesto meras socialdemokratas Nerijus Cesiulis mėgsta išvykas motociklu, o Vilniaus rajono ilgametei vadovei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų Aljanso iškeltai Marijai Rekst prie širdies piligriminės kelionės.

Ketvirtadalio merų hobis – knygos, daugiau kaip kas dešimtas – žvejys, kiek mažiau muzikos, teatro mėgėjų ir kolekcininkų. Nemažai merų aktyviai dalyvauja vietos bendruomenių, Šaulių sąjungos, „Rotary“ ar „Lions“ klubų, bažnytinių institucijų veikloje.

Nuo Rytų filosofijos iki katinų kolekcijos

Kai kurie išrinkti merai turi gana retų, o kai kurie – ir labai įvairių pomėgių. Štai Mažeikių rajono vadovas „tvarkietis“ Vidmantas Macevičius laisvalaikiu pilotuoja. Šis meras – tikras ekstremalas, jį domina ne tik aviacijos sportas, bet ir kalnų slidinėjimas.

Pakruojo rajono naujasis vadovas socialdemokratas Saulius Margis – baikeris, Pakruojo baikerių klubo „Laisvieji vanagai“ vienas įkūrėjų ir jo prezidentas. Bet šio mero pomėgių laukas labai platus. Jis – ir rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ vienas įkūrėjų, vietos veiklos grupės Lietuvai pagražinti draugijos, Pakruojo „Rotary“ klubo narys. R. Margiui patinka ne tik kelionės motociklais, bet ir tenisas, kalnų slidinėjimas, krosas, knygų skaitymas, koncertai, opera, teatras, renginių organizavimas.

Su visuomeniniu rinkimų komitetu Kazlų Rūdos mero postą laimėjęs Mantas Varaška, kaip paaiškėjo, domisi kulinarija, statistika, moksline fantastika, avininkyste, fotografija, literatūra, sodininkyste, sportu, žvejyba, dalyvauja asociacijos „Jaunoji Sūduva“ ir Bartkuškio kaimo bendruomenės veikloje.

Akmenės rajono vadovas socialdemokratas Vitalijus Mitrofanovas, be sporto, žemės ūkio, žvejybos, knygų, kelionių, garsėja kaip proto kovų žaidimų entuziastas.

Varėnos rajono meras Algis Kašėta, šįsyk kandidatavęs su visuomeniniu rinkimų komitetu, laisvalaikiu tyrinėja partizaninio karo Lietuvoje įvykius, domisi istorine literatūra, Rytų filosofija, dainuojamąja poezija, džiazo ir bliuzo muzika, tinkliniu, mėgsta aktyvų poilsį gamtoje su šeima.

Raseinių rajono meru išrinktam konservatoriui Andriui Bautroniui patinka žygiai. Jis – Lietuvos šaulių sąjungos narys ir Ariogalos 209 kuopos šaulių vadas, projekto „Misija – Sibiras“ dalyvis. Tarp A. Bautronio pomėgių – taip pat knygos, muzika ir triušių auginimas. Kitą konservatorių Kaišiadorių rajono vadovą Vytenį Tomkų, be kelionių ir kalnų slidinėjimo, domina karyba, istorija.

Tarp merų yra kolekcininkų. Pavyzdžiui, ilgametis Utenos rajono meras socialdemokratas Alvydas Katinas renka suvenyrinius katinus.

Šoka, dainuoja, groja

Utenos vadovas daugiausia pasiekęs ir literatūros srityje. Jis – Lietuvos rašytojų sąjungos narys, už trečią eilėraščių knygą „Vaikšto vienas“ įvertintas Antano Miškinio premija ir literatūrinės Jono Meko vardo skrybėlės prizu.

Tarp merų A. Katinas ne vienas yra meniškos sielos. Klaipėdos miesto vadovas Vytautas Grubliauskas, šįsyk iškovojęs pergalę su visuomeniniu rinkimų komitetu, – profesionalus muzikantas, net pripažintas geriausiu Rytų Europoje trimitininku. Jis ne tik pučia trimitą, bet ir domisi psichologija, filosofija, yra Klaipėdos universiteto tarybos pirmininkas, Ievos Simonaitytės bibliotekos globėjas.

Ukmergės rajono meras „darbietis“ Rolandas Janickas – aktyvus Taujėnų bendruomenės saviveiklininkas, mėgėjų teatro „Bičiuliai“ narys. O antrą kartą pats save iškėlęs Jurbarko rajono vadovas Skirmantas Mockevičius groja Jurbarko kultūros centro liaudiškoje kapeloje „Mituva“. Kaišiadorių rajono meras V. Tomkus kaip savo hobį nurodė dainavimą ir šokius. Biržų rajono meras – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškeltas nepartinis Vytas Jareckas – tautodailininkas ir teatro mėgėjas.

Sporto šakų – visa paletė

Sporto entuziastai yra pamėgę labai įvairias sporto šakas. Žinoma, daug jų – krepšinio gerbėjai, bet tikrai nemažai mėgsta ir slidinėjimą. Štai Širvintų rajono merei Živilei Pinskuvienei, šįsyk laimėjusiai postą su visuomeniniu rinkimų komitetu, patinka ne tik slidinėjimas, bet ir automobilių sportas. Visuomeniniam rinkimų komitetui atstovaujantis Šiaulių miesto vadovas Artūras Visockas – orientavimosi ir vandens entuziastas. Jonavos rajono meras socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius mėgsta bėgioti ir tenisą, dar – keliones, teatrą, knygas, yra Lietuvos aeroklubo prezidentas.

Zarasų rajono meras N. Gusevas, anksčiau vadovavęs Zarasų sporto mokyklai, – šotokan (shotokan) karatė treneris, sporto klubo „Zarasai“ pirmininkas, Lietuvos shotokan karatė federacijos klubų tarybos narys. Jis, kaip jau minėta, dar ir medžiotojas, taip pat mėgsta žvejoti, domisi menu.

Visagino vadovas „valstietis“ Erlandas Galaguzas – Visagino buriuotojų klubo prezidentas. Jam patinka slidinėti ir keliauti.

Jauniausias Lietuvoje Tauragės rajono meras – 30-metis liberalas Dovydas Kaminskas – triatlono gerbėjas. Bet tuo jo laisvalaikis neapsiriboja. D. Kaminskas dar mėgsta skaityti knygas, leisti laisvalaikį gamtoje, yra vietos veiklos grupės valdybos, Tauragės jaunimo organizacijų sąjungos „Tauragės apskritasis stalas“ valdybos, Baltijos miestų sąjungos valdybos, Tauragės „Lions“ klubo, Šaulių sąjungos narys, skaito motyvacines paskaitas Tauragės jaunimui.

Daug gamtos mėgėjų

Ne tik Utenos, bet ir Anykščių rajono meras rašo knygas. Tačiau pastarasis, konservatorius Sigutis Obelevičius, išleido septynias knygas – apie rajonų ir saugomų teritorijų biologinę įvairovę. Apie tai jis parašė ir maždaug 300 straipsnių, taip pat yra keliolikos knygų bendraautorius. Augalų kolekcininkas – Lietuvos dendrologų, mikologų, gėlininkų, kraštotyros draugijų, Retųjų augalų pažinimo ir apsaugos klubo „Medumėlė“narys.

Joniškio rajono meru išrinktam liberalui Vitalijui Gailiui, kuris iki šiol vadovavo Seimo Antikorupcijos komisijai, regis, rūpi ne tik kova už skaidrumą, bet ir sodininkystė. Jam dar patinka krepšinis ir kelionės.

Ilgiausiai – jau 26 metus – Pasvalio rajonui vadovaujantis konservatorius Gintautas Gegužinskas taip pat domisi sodininkyste, yra Lietuvos agronomų sąjungos narys. Pasvalio politikas mėgsta ir krepšinį, be to, jis – Pasvalio „Rotary“ klubo, Lietuvos teisininkų draugijos narys.

Alytaus rajono meras konservatorius Algirdas Vrubliauskas prisistato kaip Dzūkijos ūkininkas, Lietuvos ūkininkų sąjungos skyriaus narys. Tačiau jis – ir Lietuvos veterinarijos gydytojų sąjungos narys, medžiotojas, keliautojas, sporto bei poezijos mėgėjas.

Neringos mero socialdemokrato D. Jasaičio pomėgis – paukščių ir gyvūnų stebėsena, taip pat medžioklė, žvejyba, išvykos gamtoje ir kelionės.

Su visuomeniniu rinkimų komitetu Rokiškio rajono vadovu išrinktas Ramūnas Godeliauskas – Lietuvos retriverių mylėtojų klubo valdybos, asociacijos Dekoratyvinių šunų klubo narys. Jis dar yra Rokiškio keliautojų klubo narys, kuriam patinka sportas ir muzika.

Šiaulių rajono meras „valstietis“ Antanas Bezaras domisi žirgininkyste, be to, jis – Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos narys. Plungės rajono meras liberalas Audrius Klišonis – bitininkas, Plungės „Rotary“ klubo narys. Tačiau jam patinka ir kalnų slidinėjimas, vandens turizmas, skaitymas, kelionės. O Vilniaus rajono vadovė M. Rekst ne tik vyksta į piligrimines keliones, bet ir skaito, užsiima daržininkyste, uogauja, grybauja.

Padeda ginti tėvynę, globoja svetimus vaikus

Net keli merai – Šaulių sąjungos nariai. Štai Panevėžio miesto vadovas Rytis Mykolas Račkauskas, iškeltas visuomeninio rinkimų komiteto, yra Lietuvos šaulių, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungų narys, taip pat priklauso Panevėžio „Lions“ klubui. Neringos meras D. Jasaitis – Lietuvos policijos rėmėjas, Neringos savivaldybės ugniagesių savanorių draugijos, Klaipėdos „Rotary“ klubo „Klaipėda“ ir Nidos „Lions“ klubo narys.

Kauno miesto vadovas Visvaldas Matijošaitis irgi turi daug visuomeninių pareigų: yra asociacijos „Mentor Lietuva“ valdybos narys, Lietuvos pramonininkų konfederacijos Lietuvos ekonominio ir prekybos bendradarbiavimo su Rusijos Federacija tarybos viceprezidentas, „Žalgirio“ fondo asociacijos prezidentas.

Elektrėnams vadovaujantis liberalas Kęstutis Vaitukaitis – Elektrėnų bažnyčios vargonų paramos fondo vienas steigėjų, Elektrėnų katalikų parapijos pastoracinės tarybos narys. Radviliškio rajono meras konservatorius Antanas Čepononis – Radviliškio Švč. Mergelės Marijos bažnyčios pastoracinės tarybos pirmininkas.

Gražios misijos yra ėmęsis Visagino meru išrinktas E. Galaguzas. Jis turi dvi savo atžalas, bet kaip socialinis globėjas rūpinasi ir be tėvų likusiais vaikais.

Du merai – Ignalinos rajono vadovas socialdemokratas Justas Rasikas ir Lietuvos laisvės sąjungai (liberalams) atstovaujantis Rimantas Klipčius, išrinktas Švenčionių rajono galva, – tarp savo pomėgių įrašė politiką. Taigi jų laisvalaikis ir darbas sutampa.

O Palangos miesto meras konservatorius Šarūnas Vaitkus sako, kad laisvalaikį, kurio turi labai mažai, dažniausiai leidžia su šeima gamtoje, važinėdamas dviračiu. Jis dar domisi istorija, kinu ir teatru, kultūros renginiais. „Bet labiausiai patinka bendrauti su žmonėmis“, – tikina meras. Tai rodo ir rinkimų rezultatai: triuškinamu rezultatu Š. Vaitkus išrinktas trečiai kadencijai jau per pirmąjį turą.

Aušra Lėka   “Lietuvos žinios”

Nuotraukose Kazlų Rūdos sav. meru išrinktas Mantas Varaška

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE