Gegužės 8 d. Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška pokalbiui pakvietė Prezidento Kazio Griniaus gimnazijos abiturientus. Jis gimnazistams paaiškino nenorįs rimtomis kalbomis trukdyti moksleivių švenčių, bet norintis jų dėmesį atkreipti į keletą dalykų, todėl pasikvietė juos į atskirą pokalbį. Gimnaziją baigiančius jaunuolius meras kvietė paanalizuoti sparčiai besikeičiantį pasaulį ir aplinką, kurioje gyvename.
„Jei man baigiant mokyklą mes kaip į stebuklą žiūrėjom į ką tik atsiradusius mobilius telefonus, tai šiandien daugelis virtualiame pasaulyje praleidžiate po kelias valandas per parą“, – pavyzdžius vardino meras.
Savivaldybės vadovas pokalbyje su gimnazistais nemažai dėmesio skyrė savo vietos paieškai sparčiai besikaičiančiame pasaulyje, įvairiems scenarijams sparčiai mažėjant gimstamumui ir progresuojant technologijoms, su moksleiviais ir mokytojais diskutavo apie galimus pasaulio raidos scenarijus, ragino skirti daugiau dėmesio sveikesniam gyvenimo būdui puoselėti – daugiau judėtis ir pagal galimybes rinktis sveikesnį, geriausia – pačių augintą maistą.

