15 sezonų, tūkstančiai metimų ir nesuskaičiuojamos emocijos. Visa tai – 15 MKML metų istorija! Jubiliejinio sezono proga jau kurį laiką kviečiame Jus skaityti interviu su pačiomis įvairiausiomis krepšinio asmenybėmis. O šįsyk – pokalbis su pačiu Marijampolės miesto šeimininku Povilu Isoda, kuriam tikrai nesvetimos MKML kovos.
– Mere, kiek Marijampolės miestui svarbus MKML egzistavimas?
– Labai svarbus! Per 15 metų lyga įtraukė daug krepšinio mėgėjų, kurie galbūt ir nėra profesionalai, bet turi
išties daug potencialo. Negalima nuvertinti ir to, kad MKML ugdo jaunąją kartą, o tai taip pat labai svarbu.
Jaunimui svarbu augti ir tobulėti aukšto lygio varžybose, o MKML tą gali suteikti. Smagu, kad turime tokią
lygą, kuri įtraukia ne tik mūsų, bet ir aplinkinių savivaldybių atstovus. MKML – aukšto lygio organizacija,
garantuojanti užimtumą ir gerą laiką tiek žaidėjams, tiek sirgaliams.
– Ar pats domitės MKML reikalais? Galbūt stebite rungtynes gyvai?
– Net labai domiuosi! Nuolat lankausi MKML interneto svetainėje, pasižiūriu žaidėjų statistikas. O ir į
rungtynes užsuku ne taip retai. Ypač, kai tarpusavyje žaidžia lyderiai. Mėgstu apsilankyti ir „Mantingos-
Vaikų lygos“ kovose. Tiesa, šiemet dėl didelio užimtumo ten dar nebuvau, bet tikrai esu ne kartą žiūrėjau,
kaip krepšinį žaidžia auganti mūsų pamaina. Įdomu būna stebėti ne tik būsimus krepšininkus, bet ir juos
emocingai palaikančius tėvus. Be abejo, lankausi ir finaliniuose MKML renginiuose. Man labai smagu sutikti
vietinius žmones, pabendrauti su jais.
– Turbūt sutiksite, kad per 15 metų lyga labai išaugo, patobulėjo. Kaip manote, kas visa tai lemia?
– Tikriausiai didžiausius nuopelnus reikėtų skirti MKML vadovui Deividui Jurkšai. Juk būtent jis yra
pagrindinis idėjų generatorius, kuriam tikrai rūpi ši lyga. Jis viską daro labai profesionaliai. Be to, Deividas
aplink save turi subūręs stiprią komandą, savanorių ratą, kurie taip pat prisideda prie lygos augimo. Manau,
kad sėkmę lemia didžiulė patirtis ir tęstinumas. Visa tai leidžia kasmet sukurti kažką naujo, nekasdieniško.
Marijampolė gali didžiuotis MKML. Juk daug kur yra mėgėjų lygų, tačiau vargu, ar kur nors jos taip
profesionaliai organizuojamos. Čia daug dėmesio skiriama komunikacijai, kurios svarbą supranta tikrai ne
visi. Taip lyga tampa labiau matoma, jai skiriamas didesnis dėmesys. Galiu drąsiai pasakyti, kad visa mūsų
miesto bendruomenė puikiai žino, kad MKML yra labai kokybiškas produktas.
– Kiek apskritai Jūsų gyvenime svarbus sportas ir konkrečiai krepšinis?
– Esu didelis sporto mėgėjas ir fanas. Žiūrėti sporto rungtynes yra viena iš pagrindinių mano poilsio ir
atsipalaidavimo formų. Jei galiu, tikrai stebiu tiek vaikų, tiek mėgėjų, tiek veteranų kovas krepšinio aikštėje,
lankausi NKL rungtyniaujančios Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ rungtynėse ar aukščiausioje Lietuvos
futbolo lygoje žaidžiančios Marijampolės „Sūduvos“ susitikimuose. Iš tikrųjų visam tam skiriu nemažai laiko.
Ir tą darau nuoširdžiai, ne iš reikalo, o dėl to, kad man patinka.
– Jei šiandien reikėtų sužaisti simbolines MKML rungtynes tarp iškiliausių lygos asmenybių, ar
išdrįstumėte pats išbėgti į aikštelę bent kelioms minutėms?
– Kažkada seniau su draugais kieme pažaisdavome krepšinį, tačiau dabar jau to nedarome. Iš tikrųjų esu
labiau futbolo, o ne krepšinio žmogus, todėl nemanau, kad galėčiau bent apylygiai varžytis su MKML
žaidėjais. Ši lyga nors ir yra mėgėjų, tačiau iš tikrųjų ji nelabai atsilieka nuo profesionalų.
– Mere, visi puikiai žino seną Marijampolės krepšinio skaudulį – arenos nebuvimą. Kada jos galima
tikėtis?
– Šiuo metu kaip tik vyksta viešieji pirkimai, tad pagrįstai tikimės, jog jiems pasibaigus jau šių metų antroje
pusėje prasidės statybos. Planuojame, kad jos bus baigtos per trejus metus. Iš šių metų Savivaldybės
biudžeto esame paskyrę 4 milijonus eurų darbų pradžiai. Tad kai tik bus surastas rangovas, darbai turėtų
nedelsiant prasidėti. Kelio atgal jau nėra.
– Ar jaučiate didelį spaudimą dėl arenos Marijampolėje nebuvimo?
– Be abejo. Mums tokio objekto reikia jau labai seniai. Ne tik krepšiniui, bet apskritai visam sportui, kai
kuriems kultūriniams renginiams. Tai, ką dabar turime, netenkina nė vieno. Mums labai reikia daugiafunkcio
centro. Kol kitos savivaldybės statė krepšinio arenas, mes investavome į futbolo infrastruktūrą. Dabar viskas
pasikeis. Marijampolė greitu metu tikrai turės 1800 vietų krepšinio areną.
– Ar galima tikėtis, kad nauja arena pakels ir Marijampolės krepšinio lygį?
– Vienareikšmiškai taip. Norime, kad Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ grįžtų į LKL varžybas, o be arenos to
būti negali. Taip pat naujas objektas turėtų padėti tobulėti ir MKML. Dabar lygai trūksta erdvių dar
kokybiškesniems finaliniams renginiams.
– Ko galėtumėte palinkėti MKML bendruomenei 15 metų proga?
– Linkiu išlaikyti tęstinumą ir ieškoti vis naujų kūrybiškų idėjų bei toliau burti viso Marijampolės regiono
mėgėjus sportininkus. Tikiu, kad lyga toliau gali augti, tobulėti, stiprėti. Jei taip tikrai bus, neabejoju, kad
MKML ir toliau bus mylima tiek žaidėjų, tiek žiūrovų ir toliau išliks svarbia Marijampolės sporto pasaulio
dalimi.
Kalbino A. Grygelaitis

