Metalo apdirbimo staklės

Metalo apdirbimo pramonėje naudojamos įvairios staklės, kad būtų sukurtos norimos formos ir dydžio dalys. Šios mašinos išsivystė per pastaruosius šimtus metų ir leido gaminti ne tik sudėtingiausias figūras, bet ir atlikti tai tokiu būdu, tokiu būdu, kad reikėtų kuo mažiau žmogaus rankų darbo, kad jam reikėtų įdėti kuo mažiau pastangų.

Gamybos pramonėje naudojami įvairūs metodai, dėl tosukurta įvairių įrenginių reikiamoms funkcijoms atlikti. Šiame straipsnyje pristatysime dažniausiai metalo apdirbimo pramonėje naudojamus įrenginius.

Tekinimo staklės.Tai mašinos, kuriosemetalo ruošinys sukasi, kad būtų galima reikiamu būdu jį apdirbti. Tekinimo staklės gali būti naudojamos juodųjų metalų, spalvotųjų metalų, plastikų ir medienos gamybai. Tai yra daugiafunkciai įrenginiai, kurie gali būti naudojami atlikti pjovimo, šlifavimo, sukimo, gręžimo, tekinimo operacijas ir kt.. Jos yra įvairių dydžių ir su įvairiais priedais.

Frezavimo staklės –  tai įrenginys, kuris naudoja sukamuosius pjoviklius, kad pašalintų nepageidaujamą medžiagos perteklių. Prietaisas laikomas sandariai ant judančio stalo, o sukamasis įrankis juda vertikaliai. Dvi pagrindinės operacijos, kurias atlieka frezavimo staklės, yra paviršiaus frezavimas ir periferinis frezavimas.

Šlifavimo įrenginys skirtas nušlifuoti ruošinio paviršių, kad jis būtų lygus. Jam veikiant abrazyvinis ratas sukasi santykinai dideliu greičiu ir taip apdirba ruošinį – pašalina labai mažą jo paviršiaus sluoksnį.

Gręžimo staklės yra vienas iš labiausiai paplitusių metalo apdirbimo įrenginių tipų, kuriuos galime pamatyti aplink mus. Jie naudojami įvairiems namų ūkio remonto darbams. Šių įrenginių dalis lengva įdiegti ir pakeisti, todėl juos lengva naudoti. Jie gali būti naudojami skylėms gręžti įvairiose medžiagose, ne tik metaluose, bet ir tokiose medžiagose kaip cementas ir betonas.

Pjovimo staklės. Yra trijų rūšių pjūklai: įpjovimo, diskiniai bei juostiniai pjūklai. Metalo stakles yra naudojamos metalo gabalo supjaustymui į dvi dalis. Jame naudojamiarba besisukantys ašmenys arba besislankiojantys pirmyn atgal.

Išvardijome tik kelis metalo apdirbimo įrenginius. Jų yra tikrai kur kas daugiau. Apibendrinant, įvairios metalo apdirbimo staklėsreikalingos pagaminti įvairius metalo gaminius. Kokybiškos metalo apdirbimo staklės garantuojasklandesnį darbą ir kokybiškus gaminius.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas