Metų pabaigoje mūsų rajone startuos mobilaus laiškininko projektas

AB Lietuvos paštas ėmėsi ambicingų planų – jau nuo šių metų gruodžio mėnesio mūsų rajono kaimiškosiose vietovėse bus pradėtas įgyvendinti naujas pašto paslaugų teikimo modelis – Mobilusis laiškininkas, leidžiantis gyventojams suteikti platesnį Lietuvos pašto paslaugų spektrą. Kaip atrodys ir veiks šis naujasis modelis pristatė šiandien į susitikimą su Savivaldybės vadovais atvykę AB Lietuvos paštas atstovai.

Svečius priėmė Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė. Pristatyti naujojo pašto paslaugų teikimo modelio atvyko AB Lietuvos paštas Tinklo padalinio vadovas Jonas Sadauskas ir Pietų regiono vadovas Robertas Globys.

Kaip sakė J. Sadauskas, šių metų žiemą Vilkaviškio rajone gyventojams paslaugas pradės teikti mobilus laiškininkas. Tai II mobilaus laiškininko projekto etapas – prieš 2 metus mobilus laiškininkas pradėjo veikti 12 kitų Lietuvos savivaldybių. Pasak J. Sadausko, paštas dar niekada nebuvo taip arti gyventojų, nes nebe pastarieji eis į paštą, tačiau paštas pas juos atvyks suteikti visų pašto paslaugų.

Įgyvendinus mobilaus laiškininko projektą, šiuo metu veikiantys kaimų paštai bus pertvarkomi, o Vilkaviškio, Kybartų, Pilviškių ir Virbalio paštai liks nepakitę. Vilkaviškio rajone veiks 8 mobilūs laiškininkai.

Įvedus mobilaus laiškininko projektą, nereiškia, kad Vilkaviškio rajono kaimiškų vietovių gyventojai liks be pašto paslaugų – 1 metus vyks pereinamasis laikotarpis, kad gyventojai priprastų prie pokyčių: įprastas paštas jų miestelyje dirbs trumpiau, jo patalpose tam tikromis valandomis lauks mobilus laiškininkas, kuris suteiks visas pašto paslaugas. Po pereinamojo laikotarpio liks tik minėti centriniai paštai, iš kurių kasryt pas gyventojus išvyks mobilūs laiškininkai.

Pasak atvykusių svečių, įgyvendinus šį projektą, klientai lengviau gaus pašto paslaugas, nes patiems nebereikės eiti į pašto skyrių – bus įvestas vienas nemokamas telefono numeris, kuriuo paskambinę gyventojai išsikvies laiškininką į namus ir ten jiems bus suteiktos visos pašto paslaugos.

Kaip ir iki šiol, į namus pristatyti laiško, prenumeruoto spaudos leidinio, pensijos ar socialinės išmokos užsukęs laiškininkas galės suteikti ir kitų pageidaujamų paslaugų: pristatys ir priims pašto siuntas, priims prenumeratos užsakymus, pristatys pinigų perlaidas, surinks mokesčius, parduos reikalingų prekių.

Lietuvos pašto atstovai vardijo ir daugiau įgyvendinamo projekto naudų: darbuotojams padidės darbo etatai, jie gaus didesnius atlyginimus, naujus tarnybinius automobilius ir išmaniąsias planšetes, tad visos operacijos vyks sklandžiau ir greičiau. Pasak R. Globio, jau dabar 70 proc. visų pašto paslaugų vykdoma per laiškininkus, tad didesnio pokyčio gyventojai nepajus.

Vis dėlto, Savivaldybės vadovai išreiškė nerimą dėl planuojamų pokyčių. Jie pabrėžė, kad pašto skyriai kaimiškose teritorijose vis dar turi didelę reikšmę. Vadovams rūpėjo, koks likimas laukia dabartinių darbuotojų, ar tikrai visi gyventojų poreikiai bus atliepti ir jie sulauks mobiliųjų laiškininkų savo namuose, kas ateityje bus daroma su nebereikalingomis patalpomis.

Išklausęs apie planuojamus pokyčius Vilkaviškio rajono savivaldybės meras A. Neiberka išsakė savo įžvalgas bei nuogąstavimus. Visų pirma akcentavo žmogiškąjį faktorių, domėjosi pašto darbuotojų ateities perspektyvomis ir paslaugos gavėjų tinkamu aptarnavimu, saugumu. Taip pat pabrėžė rajono didelį plotą ir gana toli vienas nuo kito nutolusius seniūnijų centrus.

Vadovai reikalavo, kad apie būsimus pokyčius būtinai būtų informuoti ir seniūnijų vadovai, ir jų gyventojai. AB Lietuvos paštas atstovai žadėjo artimiausiu metu surengti atskirą susitikimą su rajono seniūnais ir dar kartą pateikti visą rūpimą informaciją apie būsimus pokyčius mūsų rajone, atsakyti į kylančius klausimus. Toks susitikimas turėtų įvykti lapkričio pradžioje.

 

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE